Hong Ying: K. Meilės menas

Hong Ying K. Meilės menasNuolatinis atskirumos jausmas, niekuomet jo nepalikęs, iš dalies buvo paaiškinimas, kodėl jis atvyko į Tolimuosius Rytus ir kodėl jį traukė šita kinė. Jo vienatvė, jos vienatvė – abu buvo pažymėti vienatve ir geidė vienas kito globos. Jis vis dar prisiminė skaudų vaikystės nusivylimą, kai veltui šaukė, kad atkreiptų bent motinos dėmesį, bet buvo paliktas spoksoti į lubas, į kambary baldų metamus šešėlius ir pilką dangų už lango.

Norėjosi kažko lengvo, nesudėtingo, bet kartu egzotiško ir erotiško. Būtent tokiais žodžiais ir galėčiau apibūdinti šį romaną. Jis rašytas remiantis tikromis gyvenimo istorijomis – Virdžinijos Vulf sūnėno, jos sesers Vanesos Bel sūnaus Džiuliano bei gražios, išsilavinusios, tačiau nepamiršusios daoistinio meilės meno tradicijų kinės Lin; tačiau gyvenimo faktai paimti iš motinos ir sūnaus susirašinėjimo laiškais, o visos detalės ir užpildančios smulkmenos sukurtos iškalbingos kinų rašytojos.

Ji kalbėjo toliau: žmogiškosios būtybės turinčios klausyti širdies. Šiame pasaulyje nėra nieko, kas bent šiaip taip nesusiklostytų. Daoistai pabrėžią, kad tikroji išmintis pasiekiama tik nurimus protui, leidžiant viskam tekėti sava vaga.

Piešiami įspūdingi Kinijos peizažai, įsileidžiama į vakariečiams egzotiško gyvenimo užkulisius, supažindinama su taip smarkiai nuo mūsiškės besiskiriančia kultūra, kuriami gyvi pagrindinių veikėjų paveikslai, knygos puslapius vis pagardinant atviromis erotikos scenomis. Kažkodėl mane iki šiol viliojo tik nedidelės Tolimųjų Rytų šalys – Japonija, Tailandas, Filipinai; Kinija atrodė pernelyg didelė, kad būtų įdomi, tačiau ši knyga visiškai pakeitė mano nuomonę. Nors neslepiama, kad ten akis bado nuogas skurdas, šalia to egzistuoja ir žydinčių slyvų grožis bei subtili poezija…

Kartą, kai mes abu išsekę
gulėjom lovoj, tu sušnabždėjai:
„Galiu įžvelgt tave netgi tamsoj.“
Man taip patiko šie žodžiai, kad įsiminiau juos

net keliems gyvenimams. Tai buvo ta pati diena, kai tu
atnešei man puokštę laukinių irisų iš Luodzia kalvos,
diena, kai ištariau tau: „Kovo lietus pats geriausias.“
Aš gimiau kovo mėnesį, bet tada tu to nežinojai.

Dabar pagaliau aš manau, kad tu manęs ilgies.

248 egzotiškai erotiški puslapiai.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 3

Pasidalinkite savo mintimis