Hiromi Kawakami: Mokytojo portfelis

Laikai pasikeitė – šiomis dienomis į moterį, keliaujančią vieną, niekas nebežiūri įtariai. Mikliai palydi į kambarį, mikliai papasakoja, kur surasti valgyklą ir vonias, mikliai nurodo išvykimo laiką.
Man irgi nebeliko nieko kito, kaip tik mikliai išsimaudyti, mikliai pavakarieniauti, dar kartą mikliai pasimaudyti – daugiau daryti nebuvo ko. Mikliai užmigau ir kitą rytą mikliai išvykau. Baigta.

Subtiliai santūrus, kuklus žodžių, bet ne emocijų, grynas japoniškas romanas. Apie vienatvę, jos nejaukumą ir privalumus, apie artumo ilgesį, senųjų ir naujųjų vertybių kontrastus.

Kaip ir dera tikram Tekančios saulės šalies kūriniui, žmogaus savijauta čia neatsiejama nuo gamtos, jos reiškiniai visuomet šalia tarsi antraeiliai romano veikėjai. Veiksmas vystosi lėtai, pamažu, jokiu būdu ne strimgalviais, lieka laiko pasimėgauti maistu, paglostyti galvą, panuobodžiauti. Sakiniai glausti, žodžiai ne įmantrūs ar puošnūs, visgi veikėjų santykių atmosferą ar tai, kas vyksta jų viduje, perteikia kuo puikiausiai.

Trisdešimt septynerių moteris gyvena viena, daug dirba ir lankosi baruose. Ten atsitiktinai vis sutinka savo buvusį mokytoją, kuris taip pat yra vienišas. Tarp judviejų užsimezga tyli, bet nuoširdi draugystė.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 35

105 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

skip the games dating site free
2023 02 08 | 20:12

dating sites that are totally free https://onlinedatinghunks.com/

meet online
2023 02 08 | 21:36

dating sites free https://datingwebsiteshopper.com/

single site web
2023 02 08 | 22:57

pof login canada https://allaboutdatingsites.com/

connecting singles
2023 02 09 | 0:38

best online dating websites https://freedatinglive.com/

online dating for singles
2023 02 09 | 1:54

dating site free https://freewebdating.net/

Palikti atsakymą