Gary Chapman, Ross Campbell: Penkios vaikų meilės kalbos. Kaip išmokti vaiko meilės kalbą

Gary Chapman, Ross Campbell Penkios vaikų meilės kalbos. Kaip išmokti vaiko meilės kalbąKad vaikas pajustų meilę, privalome kalbėti unikalia jo meilės kalba. Kiekvienas savotiškai ir priima meilę. Yra penki pagrindiniai būdai, kuriais vaikai (o iš tiesų ir suaugusieji) kalba ir supranta meilės emocijas. Tai fizinis prisilietimas, padrąsinimas, kartu leidžiamas laikas, dovanos ir paslaugos. Jeigu jūsų šeimoje yra keletas vaikų, galimas daiktas, jie bendrauja skirtingomis kalbomis, nes, būdami skirtingos asmenybės, ir meilę supranta kiekvienas kitaip.

Ilgiuosi tikrai gerų grožinės literatūros kūrinių, o kol jų ieškau – šviečiuosi savęs ir savo santykių su aplinkiniais tobulinimo klausimais. Šįkart – apie vaikų auklėjimą, nors realiai knyga buvo parašyta kaip populiarumo sulaukusios knygos Penkios meilės kalbos adaptacija, pritaikant pavyzdžius tėvų – vaikų santykiams. Netgi ir čia yra nemažas skyrius apie tai, kaip sutuoktiniai turėtų išreikšti meilę vienas kitam, nes ne paslaptis, kad laimingi vaikai auga laimingų tėvų šeimoje. Visa knygos idėja remiasi mintimi, apie kurią kadaise John‘as Lennon‘as parašė gražią dainą – All You Need Is Love. Mylimas vaikas daug lengviau leidžiasi auklėjamas. Tikriausiai dauguma vaikų yra mylimi, tačiau ne visi tai jaučia – autoriai moko, kaip išreikšti savo meilę vaikui tai, kad jis tikrai jaustųsi mylimas.

Štai mano asmeninis sąrašas, mano paties „Reikalavimai, kad būčiau geras tėvas”:
1. Palaikyti savo vaiko emocijų rezervuarą pilną meilės – kalbėti penkiomis meilės kalbomis.
2. Naudoti pačius pozityviausius būdus, kuriais aš galiu kontroliuoti vaiko elgesį: prašymus, švelnų fizinį manipuliavimą, paliepimus, nuobaudas ir elgesio modifikavimą.
3. Su meile drausminti savo vaiką. Paklausti savęs: „Ko reikia šitam vaikui?”, o tada logiškai pasielgti.
4. Padaryti viską, kad suvaldyčiau savo paties pyktį tinkamai ir neišliečiau jo ant savo vaiko. Būti maloniam, bet tvirtam.
5. Labai stengtis, kad išmokyčiau vaiką susidoroti su pykčiu brandžiais būdais – tikslą pasiekti per šešiolika su puse metų.

Knygoje dėstomos tiesos atrodo tokios elementarios, paprastos ir savaime suprantamos, kad sunku suvokti, jog apie tai iš tiesų reikia rašyti, tačiau kai visa informacija susisteminama ir aiškiai primenama, lengviau susigaudyti savo santykiuose su vaiku, į kuriuos dažnai keblu pažvelgti tarsi per atstumą. Nepatiko, kad autoriai atvirai pabrėžia savo krikščioniškas pažiūras ir brukte bruka palyginimus iš Šventojo rašto, tai išties trukdė susikaupus skaityti. Kadangi knyga labai lengvai ir suprantamai parašyta, persiskaito itin greitai, todėl visai rekomenduočiau ją kiekvienam, turinčiam vaikų, nes kartais visai pravartu prisiminti, kaip labai mūsų artimiesiems reikia meilės.

Mano vertinimas dešimtbalėje skalėje: 7.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 1

Pasidalinkite savo mintimis