Erin Niimi Longhurst: Japonizmas. Menas džiaugtis gyvenimu

Erin Niimi Longhurst Japonizmas Menas džiaugtis gyvenimuSvarbu ne turėti naujausios mados daiktų ar vis įsigyti naujų, o iš naujo atrasti seną palaidinę, kuri gulėjo užkišta drabužių spintoje, arba pagaminti gardų patiekalą iš likučių šaldytuve. Kalbama ne apie materialius dalykus ir net ne apie turėjimą. Žodis “taupus” čia gal ir ne visai tinkamas, kaip netinka ir žodis “ekonomiškas”, nes į jį įeina apsukrumas, apdairumas ir mokėjimas išsiversti. O wabi-sabi reiškia gebėjimą rasti džiaugsmą ir pasitenkinimą naudojant tai, ką jau turi.

Anksčiau man atrodė nesąmonė, bet dabar pradėjau tikėti visokiais ženklais, sutapimais ir tuo, kad įvairūs dalykai pasitaiko mūsų kelyje tada, kai jų labiausiai reikia. Ir kai per dieną trijose skirtingose vietose pamačiau Japonijos vėliavą, o bibliotekoje akis užkliuvo už knygos pavadinimu Japonizmas, rankos tiesiog pačios ją paėmė. Anksčiau niekad specialiai Tekančios saulės šalies kultūra nesidomėjau, tik atskirais jos elementais – labiausiai haiku ir sušiais 🙂 Bet kai perskaičiau šią knygą, supratau, kad man nepaprastai artima šių žmonių gyvenimo filosofija. Na, jei atmesime nenormalaus darboholizmo sindromą.

Kai kurie gražūs japonų kalbos žodžiai neturi tiesioginio vertimo į kitas kalbas. Komorebi – vienas mano mėgstamiausių. Šiuo žodžiu apsakoma šviesa miške – saulės spinduliai, kurie skverbiasi per lapiją.

Autorė – tinklaraštininkė, tad jos tekstai neilgi, aiškūs, lengvi, šviesūs ir su gaivia saviironijos gaidele. Rašytoja pagal kilmę turi tiek japoniškų, tiek britiškų šaknų, tad geba į mums egzotiškos šalies kultūrą žvelgti lygindama ją su vakarietiškomis tradicijomis. Knyga gausiai papildyta nuostabiomis iliustracijomis, kurių kiekviena nusipelno bent kelių minučių meditacijos žiūrint į ją. Nuostabus kūrinys.

Japonizmas

Ženkite vieną nediduką žingsnį, o tada dar ir dar vieną. Neskubėkite: pasitikrinkite, kaip jaučiatės patys ir kaip jaučiasi kiti, skirkite laiko apmąstymams ir nebūkite per daug savikritiški.
Ieškokite pusiausvyros, darykite pauzes, džiaukitės tyla. Pradėkite. Branginkite įbrėžimus, randus, nubrozdinimus, kurių rasis jums bandant.
Kriskite septynis kartus, atsikelkite aštuonis. Nesustokite.
Tokia yra japonizmo žinia.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 9.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 10

2 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Ramūnas
2019 06 12 | 18:25

Kokia yra šios knygos apimtis ir kur ją būtų galima rasti? Labai domiuosi japoniška kultūra, taičiau neteko girdėti apie šią knygą

PinkCity
2019 06 12 | 19:10

Apimtis – 296 puslapiai, o įsigyti galima turbūt daugumoje internetinių ir ne tik knygynų, Vagos tai tikrai.

Palikti atsakymą