Donna Farhi: Gyvenimas su Joga

Donna Farhi Gyvenimas su jogaPer paprastus pratimus, pavyzdžiui, kvėpavimo stebėjimą, jogai suprato, kad pasaulis tenai įtraukia ir keičia mus kiekvieną dienos akimirką, persunkdamas gyvenimu kūno ląsteles, energizuodamas nervinę sistemą ir spinduliuodamas iš šviesos anapus mūsų akių. Beje, jie padarė išvadą, kad ne tik „mes“ kvėpuojame šiuo gyvenimu, „jis“ irgi kvėpuoja mumis.

Puiki knyga, atskleidžianti ne tik daug jogos pagrindų, paaiškinanti, kaip jie pritaikomi gyvenime, bet ir atverianti nemažai psichologinių dalykų: čia kalbama apie emocijų ir minčių valdymą, bendravimą su aplinkiniais (netgi konkrečiai nurodoma, kodėl verta naudoti „aš“ sakinius vietoj „tu“ sakinių), apie saviugdą ir tobulėjimą per pažintis su skirtingais žmonėmis.

Mažiau kalbėdami savaime sukuriame tylesnę erdvę tarp visų daiktų. Mažiau veikdami sukuriame natūralias pauzes apmąstymams. Nesiplūkdami su daugybe antraeilių reikalų atveriame laiką tam, kas yra. <…> Jei netikite, jog turite bent dešimt minučių pasėdėti tyliai ir ramiai, vadinasi, jums beviltiškai trūksta šių dešimties ramybės minučių.

Taikliai pasakojama apie kliūtis ir ribojimus, su kuriais neišvengiamai susiduria kiekvienas, einantis jogos keliu – apie tai, kaip nejučia imi save kaltinti dėl ydų ir blogybių, kurių anksčiau nė nepastebėjai, kaip bari save dėl klaidžiojančio proto ar pyksti ant kojos, kuri taip ir neišsitempia tiek, kiek nori, nors mankštini ją jau ištisus metus; ir kaip reikėtų tvarkytis su šiais sunkumais. Labai pravertė keletas šaunių idėjų!

Šitai patvirtino seni Jogos mokytojai; per pratybas tampame tuo, kuo esame – ekscentriškais, ypatingais ir „kupinais savęs“.

240 puslapių, dar kartą paskatinančių nesiliauti.

Ar Jogos pratybos palengvina gyvenimą? <…> Gyvenimas netampa lengvesnis; mes lengviau susitaikome su gyvenimu.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

Pasidalinkite savo mintimis