Darbo birža: antras dublis

Visų pirma turėjau atvykti į tam tikrą renginį – supažindinimą su Lietuvos darbo biržos teikiamomis paslaugomis. Iš esmės tai buvo jų internetinės svetainės pristatymas skaidrėmis, nieko daugiau. Bet kadangi www.ldb.lt nuodugniai išsityrinėjusi nebuvau, likau maloniai nustebinta, kad, tarkim, galiu save vadinti talentu ir užsiregistruoti į talentų banką, nes – koks neįtikėtinas puikumas – atitinku tris sunkiai pasiekiamus kriterijus: turiu aukštąjį, kalbu viena iš ES kalbų bei moku dirbti kompiuteriu!

Dar patiko faktas, jog neturiu teisės atsisakyti darbo pasiūlymų, jei iki darbovietės reikia vykti mažiau nei tris valandas. Ypač sunkiai sumąsčiau tokią vietovę Lietuvoje, į kurią iš Kauno važiuočiau ilgiau. Tai galėtų būti Nida, su sąlyga, jei nespėju laiku į keltą. O daugiau?

Taipogi man pasiūlė nemokamą psichologinę pagalbą: tiek individualias konsultacijas, dešimt seansų, tiek grupinius užsiėmimus. Nieko nelaukdama užsirašiau į artimiausią iš pastarųjų – streso įveikimas ir prisitaikymas prie pokyčių, netekus darbo. Nes man dėl savęs jau neramu. Tiesa, iki šiol gyvenau gerai, bet kai vakar sulaukiau dviejų kvietimų į pokalbius dėl darbo, naktį sapnavau kraupius košmarus, su realiais spiegimais, bėgimais iš lovos ir panašiai. Bijosiu šiąnakt užmigt, nes buvau jau viename iš interviu ir esu pakviesta į pokalbį su vadovu. Man nebejuokinga.

Kvailiausia, kad visi sako, kad krizės akivaizdoje nerealiai sunku yra susirasti darbą, ir jei neduokdie mane pasirinks, atsisakydama jausiu gniuždantį visuomenės spaudimą. Galėčiau nesiųst iš viso niekur jokių CV, bet vėl – tas nelemtas spaudimas! Na, tikiuosi, viskas baigsis gerai. Tapsiu atspari darbo pasiūlymams ir visuomenės nuomonei.

Grįžtu į darbo biržos koridorius. Einu į pirmąjį susitikimą su savo konsultante. Kokio darbo ieškote? Personalo vadovės. O dar? Turiu psichologijos bakalaurą ir magistrą, tai gal psichologės? Nebūna beveik tokių pasiūlymų. Gal rašau, kad administratorės? Nes turiu ką nors parašyt. Naaa… gerai. Puiku. Šiuo metu Kaune yra dvi laisvos adminstratorių pozicijos. Štai viena, reikia mokėti anglų kalbą, tai, aišku čia jums ne, ar ne? Kodėl gi, moku anglų. Čia gi versti reikės! Kitas – pusė etato. Netinka, ar ne? Mhmhm… Na žodžiu, parašau, kad jums šias pozicijas pristačiau ir jūs CV išsiuntėte. Toliau. Pinigėliai. Kadangi esate atleista darbdavio iniciatyva, nedarbo išmoka jums priklauso tik po mėnesio nuo atleidimo datos, taigi kovo penktą. Galbūt tuomet ir pasimatykime? Na, tai iki!

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 1

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Ginger
2009 02 20 | 2:24

Uoj, dar per anksti į pokalbius vaikščioti, ilsėkis. 🙂 aš tai vat tik dabar pradedu dairytis, ir tiesa sakant bus gaila skirtis su ta laisve. Bet nieko nepadarysi. O kol kas, gerų konsultacijų :)) Vilniuje nepasiūlė 🙁 bent kol kas jų nereikia, nu bet maža ką.

Lokys
2009 02 20 | 2:51

Panašu, kad apsilankymas biržoj labai teigiamai nuteikė :D.
Šiaip ar taip, sėkmės tau.

Chiotas
2009 02 20 | 13:00

Na tikrai sunkoka susirasti darba. Tau va gerai kai baigusi jau bakalaura, magistra, truputi kitaip ir ziuri. O kam reikalingi dar besimokantys?

m
2009 02 20 | 15:21

o kiek bedarbio išmokos? kiek tų pinigų duoda? 🙂
gal verta užsiregistruot :))

Auris
2009 02 20 | 15:45

@Chiotas: pagal lietuvos įstatymus žmonės, besimokantys bakalauro dieninėse studijose, neturi teisės dirbti iš viso! 😉

PinkCity
2009 02 20 | 17:10

m, sužinosiu kovo penktą! Bandžiau pati skaičiuoti pagal jų pateiktą formulę, deja, mano matematiniai sugebėjimai tokių aukštumų nesiekia.

Blogorama #528 : nežinau.lt
2009 02 20 | 19:13

[…] kad jums tektų kreiptis į darbo biržą, bet pažintis su patirtimi ten apsilankius tikrai […]

Chiotas
2009 02 20 | 19:33

@Auris na, o jei mokiniesi nekivaizdziai? Juk nekivaizdines studijos suteikie visas galimybes dirbti.

Timas
2009 02 20 | 23:06

jojo. as is savu ispudziu tai ir ryskiai atsimenu, kad skuba jos ten belen kaip. dar geras buvo, kad tam barometre specialybiu, tai psichologija labai paklausi, o ta teta man sako, kad tikrai nerasi psichologo darbo (nors per talentu banka visai neseniai dar 0.5 etato gavau :), o as jai sakau – tai kad pas jus barometre taip ir taip. tai netgi kartu nuejom prie duru paziet ir isitikint 😉

varpininkas
2009 02 21 | 9:40

Dar pernai rudenį nuėjau į savo miestelioko darbo biržą. Suregistravo, po kelių dienų pas karjeros konsultantę pasiuntė. Nuėjau, ta paduoda siūlomų darbų sąrašą: “Kiaulių šerėjas; turgaus šlavėjas; suvirintojas; agronomas, pagalbinis fermos darbininkas ir mėsos pardavėjas turguj.” Bobikei sakau: “Gink Dieve nepagalvokit, kad išsidirbinėju, bet aš 6 metus tikrai ne tam prasimokiau, kad kiaules fermose šerčiau”. Bobikė paprašė parodyt diplomą. Parodžiau. Atsakymas buvo įkvepiantis: “Nu ką aš galiu Jums patart – eikit, ieškokitės savo jėgomis, nes mes tai Jums tikrai nesurasim.”…

Darius
2009 02 21 | 11:44

Iš asmeninės patirties galiu pasakyt, kad jei esi dirbęs bent 1,5metų ir nebesimokai, tai darbo birža gali suteikti tau kelis mėnesiu pusėtinai apmokamų atostogų 🙂

Išmokų logika šiaip gana paprastas – pirmus tris mėnesius gausi 350 Lt + 40% nuo to koks buvo tavo oficialus atlyginimas, realiai jei tarkim 2K gaudavai – susidaro virš tūkstantuko 🙂

Ir šiaip gan įdomu nueit būna – smagios liaudies ir biurokratijos pasižiūrėt.

Rasa
2009 02 23 | 19:02

Smagu nors tiek, kad psichologo konsultacijas pasiulo – gal zmonem tikrai padeda. Tik kad as bijau, jog nusiuncia pas psichologus kur nors poliklinikose, kuriem patiem pagalbos daugiau reikia…

PinkCity
2009 02 23 | 21:53

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikia darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos, siūloma kreiptis į jose dirbančius specialistus (niekas nieko niekur nesiunčia ir nesiuntinėja, bent kol kas 🙂 ). Labai liūdna, Rasa, kad susidarei tokią neigiamą nuomonę apie poliklinikose dirbančius psichologus – tikriausiai čia kalta nemaloni pačios ar artimųjų patirtis 🙁 . Žinoma, visur gali pasitaikyti visokių žmonių, tačiau taip apibendrinti nereikėtų. Man teko konsultuotis pas nuostabią psichologę, kuri dirbo / -a poliklinikoje. Puiki specialistė!

Gin
2009 03 01 | 12:35

Bet vistiek maksimali išmoka bus 1041,6 Lt, nors ir uzdirbdavai, pvz., 10.000 Lt 🙂
Radau ldb.lt:
,,Kiekvienu iš nurodytų laikotarpių mokama nedarbo draudimo išmoka negali būti didesnė kaip 70 procentų paskutinių Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžio (šiuo metu Vyriausybės patvirtintos einamųjų metų draudžiamosios pajamos – 1488 lt, todėl maksimali nedarbo draudimo išmokos suma yra 1041,6 lt (1488 * 0,7))”

Vis tik..
2009 06 02 | 1:55

[…] pora mėnesių kaip džiaugiuosi laisve. Bandysim pragyventi vien savo jėgomis. Pradžia aišku bus sunki, bet svarbiausia turėti […]

Palikti atsakymą