Christophe André: Netobuli, laisvi ir laimingi

Christophe André Netobuli, laisvi ir laimingiKaip susijęs atleidimas, priėmimas ir teisimas? Atleisti, vadinasi, atsisakyti teisti ir bausti. O ne pamiršti… Nuspręsti, kad nebenorim kęsti neapykantos ir apmaudo tiems, kurie įskaudino. Nuspręsti nuo to išsilaisvinti. Tai aukštesnė priėmimo forma, arba veikiau priėmimas iš naujo po stiprios nuoskaudos.

Kapstantis po save, dirbant psichologe ir konsultuojant kitus kartais labai naudinga grįžti prie psichologijos pagrindų ir iš naujo susipažinti su tokiomis sąvokomis kaip savivertė, nerimas, vidinis kritikas ar socialinės baimės. Kai turi daugiau patirties nei pradedant studijas, tą pačią knygą skaitai kitaip, perleisdama informaciją per žinomų pavyzdžių prizmę. Atsiranda naujų įžvalgų, įdomių interpretacijų, po truputį keičiasi suvokimas.

Gerumas – tai geranoriškas dėmesys kitam a priori, besąlygiškas. Norėti kitam gero: 1) nors jis to neprašė; 2) nežinant, ar jis to nusipelno; 3) nežinant, kas jis toks. Vien todėl, kad jis žmogus. Gerumas – tai dovana. Tai kas kita nei paprasčiausias išklausymas ar empatija. Geranoriškas žmogus imasi iniciatyvos.

Tai populiariosios psichologijos knyga, tačiau parašyta tikrai profesionaliai, be dirbtinai pasaldintų motyvacinių frazių ar pažadų sulaukti teigiamų pokyčių vos per kelias savaites. Koncentruojamasi į savivertę, kuri susijusi su daugeliu kitų mūsų gyvenimo sričių – emocijomis, santykiais su kitais, mąstymo būdu, pavydu, požiūriu į daugelį dalykų. Naudinga ir praktiška.

Taigi, svarbu ne galvoti, kas esu ar ką darau, bet pamiršti, kad susitelkčiau pajusti, jog esu savo vietoje. Ir ne vien šioje vietoje – galbūt geriausia stengtis būti savo vietoje visur. Ar bent jau siekti, kad tokių vietų ir ryšių būtų kuo daugiau. Ir žinoti, kad vėliau ateis kiti. Ir kad pačioje gyvenimo tėkmėje galėtume jaustis esą savo vietoje: būti savo vietoje nereiškia stovėti kaip įkastam. Nėra nieko, kas nejudėtų. Tai reiškia semtis iš visko, kas mus supa ir mums atsitinka. Jausti, kad darom pažangą, esam gyvi, tai yra kiekvieną akimirką turtingesni negu praėjusią, nesvarbu, ji buvo maloni ar ne. Ir patenkinti ramiai eiti į priekį link didžiosios būsimų mūsų laukiančių vietų paslapties.

Mano vertinimas dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 4

Pasidalinkite savo mintimis