B. K. S. Iyengar: Jogos medis

B. K. S. Iyengar Jogos medisSusitelkimas į vieną tašką yra koncentracija. Susitelkimas vienu metu į visus taškus yra meditacija. Meditacija yra ir įcentrinė, ir išcentrinė. Koncentruodamiesi jūs susitelkiate į vieną tašką, o visi kiti taškai praranda potencialą. Bet jei neatitraukdami savo dėmesio nuo tempiamos kūno dalies jį išplėstumėte į visas kitas, nenukentėtų nei išorinis pozos vaizdas, nei vidinis poveikis, o jūs išmoktumėte medituoti.

Smagi ir nesudėtinga knygutė apie hatha jogą, surinkta iš autoriaus skaitytų paskaitų ir pokalbių su mokiniais, tikriausiai būtent dėl to pasižyminti lengvu stiliumi, lyg šis jogas iš tiesų Tau šnekėtų. Kai kuriose vietose kalba netgi tampa erzinančiai elementari, tačiau nesu tikra, ar tame nėra nemažai vertėjos kaltės.

Kadangi joga reiškia integraciją, sujungimą į vieną, tai kūno sujungimas su protu, prigimties – su stebėtoju ir yra joga. Anapus nėra nieko – ir yra viskas! Tobulas jogas yra tas, kurio prigimtinės galios liejasi per kraštus.

Joga užsiimu ne vieneri metai ir stengiuosi eiti giliau, nei vien taisyklingas asanų atlikimas. Kartais pastebiu, kad tingisi vėl ir vėl kartoti tas pačias pozas, norisi verčiau laiką paskirti pranajamai, mantroms arba meditacijai, tačiau Jogos medis labai pravertė praplečiant kiekvieno judesio suvokimą, netgi skaitydama nekantravau greičiau padaryti pertraukėlę keleto asanų atlikimui, ir dėl šios naudos labai džiaugiuosi.

Be absoliutaus sąžiningumo, jums dar reikia milžiniško pasitikėjimo, drąsos, ryžto, sąmoningumo, gebėjimo pasinerti ir visiškai užsimiršti. Jei jūsų protas, kūnas ir širdis pasižymės šiomis savybėmis, jums pavyks gerai atlikti pozą. Asana turi visą žmogaus esybę apgaubti grožiu ir spindesiu. Tai – fizinė dvasinės praktikos forma.

224 puslapiai, padėję į kasdien atliekamas asanas pažvelgti naujai.

Jogos kelias veda nuo svyravimų link ramybės, nuo ramybės link visiškos tylos, o nuo visiškos tylos – į sielos praregėjimą.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 17

3 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

tuti
2010 12 06 | 17:56

labai “užkabino” sakinys: “Asana turi visą žmogaus esybę apgaubti grožiu ir spindesiu.”
prieš akis iškilo paveikslai, kas tai yra tos žmogaus esybės spindesys:

isivaizduokite, sėdi du žmonės pievoje tarp aukštų žolių, svirpia žiogai, saulė žaidžia medžių lapuose. Tik vienas žmogus lyg neužima vietos- jis peizažo dalis tarsi drugelis ant žiedo ar akmuo upėje, o kitas žmogus- savo buvimu neįsipaišo į kontekstą, atrodo lyg pievą išmindžiojo, lyg paukščio giesmę nutildė..

PinkCity
2010 12 06 | 20:24

Super!

Antanas
2010 12 13 | 23:51

Sveikinu, atradus gerą knygą. Dar noriu pasidžiaugti, kad ryt B.K.S. Iyengaras švęs savo 92 gimtadienį.

Palikti atsakymą