Apie pasirinkimus ir savigailą

Mūsų gyvenimas susideda iš nuolat daromų pasirinkimų.

Kurti šeimą ar kopti karjeros laiptais? Eiti dvasingumo keliu ar apsirūpinti materialiniais turtais? Tenkintis maža kasdiene laime ar sunkiai vargti dabar dėl laimės ateityje? Auklėti vaikus juos baudžiant ar leisti jiems klysti ir mokytis iš savo pasirinkimų? Kavos ar arbatos?

Mokslinių tyrimų rezultatai rodo, kad vis daugėja žmonių, kurie nėra patenkinti savo praeityje padarytais sprendimais. Neseniai Jungtinėje Karalystėje buvo apklausta du tūkstančiai žmonių, ir netgi keturiasdešimt procentų tiriamųjų prisipažino, kad gailisi savo ankstesnių pasirinkimų.

Dauguma mano, kad per daug laiko skyrė darbui ir teigia, kad verčiau būtų daugiau pakeliavę. Taip pat žmonės gailisi pernelyg daug dėmesio praleidę spoksodami į ekranus, užuot skyrę jį savo vaikams.

Mąstant apie gyvenimą, nugyventą ne taip, kaip būtume norėję, kyla savęs kaltinimo ir savigraužos jausmai, kurie kelia sumaištį, pyktį ir savigailą.

Kviečiu Tave trumpam stabtelėti dabar, nelaukiant gyvenimo pabaigos, kad galėtum jį apžvelgti (be to, mes niekuomet nežinome, ar ta pabaiga netyko už artimiausio kampo, ar ne?).

Ar esi patenkinta/s dabartiniu gyvenimu?

Jei šiandien būtų paskutinė Tavo gyvenimo diena, ar praleistum ją taip, kaip leidi dabar?

Jei dabar Tau būtų šimtas metų ir prisimintum šiandieną, kokių dalykų gailėtumeis ir kuriais džiaugtumeisi?

Beje, žmonės retai kada gailisi įgiję naujų patirčių. Kaip manai, jei priimtum sprendimą ketvirtadienio vakarą praleisti kelias valandas mano vedamoje Rašymo terapijoje, ar jaustumeisi praradusi/-ęs €15 ar džiaugtumeisi prasmingu laiku?

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 2

Pasidalinkite savo mintimis