Apie miegą ir gliukozę

Labas!

Kaip miegojai praėjusią naktį?

Manai, kad tai nėra labai svarbu? Iš tiesų, mūsų kultūroje miegas nėra pakankamai vertinamas. Manoma, jog tam, kad gyvenime susilauktume sėkmės ir kažko pasiektume turime daug dirbti, žinoma, po to – stipriai linksmintis, o – kaip sako liaudis – išsimiegosim, kai numirsim.

Deja, iš tiesų yra truputį kitaip. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad jau po vienos neišmiegotos nakties smegenų aprūpinimas gliukoze sumažėja šešiais procentais. Tai reiškia ne ką kita, kaip tik tai, kad neišsimiegoję mes tampame kvailesniais! Žinoma, kūnas bando išsireikalauti tos netektos gliukozės, todėl tiesiame rankas į saldumynus ir kitokį greitą nesveiką maistą. Gliukozės gauname, bet kartu ir savo organizmą teršiame, svorio priaugame.

Laimė

Maža to, smegenų aprūpinimas skiriasi kalbant apie skirtingas jų dalis, pavyzdžiui, priekinė smegenų žievė, atsakinga už mąstymą, sprendimų priėmimą ir savęs kontroliavimą socialinėse situacijose, neišsimiegojus praranda nuo dvylikos iki keturiolikos procentų gaunamos gliukozės kiekio. Kito mokslinio tyrimo duomenimis, neišsimiegoję mes keturiolika procentų ilgiau užtrunkame atlikti tam tikrą užduotį bei darome dvidešimčia procentų daugiau klaidų.

Taigi kai dirbame miego sąskaita, aukojame kokybę dėl kiekybės – jei pakankamai išsimiegotume, ne tik mūsų kūnas jaustųsi ir atrodytų geriau, bet ir pats darbas eitųsi žymiai efektyviau ir produktyviau.

Bet ką daryti, jei naktimis nesiseka normaliai išsimiegoti? Apie tai ateinantį sekmadienį šnekėsimės praktinėje paskaitoje, o po jos išbandysime giluminį atsipalaidavimą, kurio praktikavimas valandą prilygsta keturioms valandoms miego. Pasimatykime.

Facebook komentarai

1 Comment

Join the discussion and tell us your opinion.

3surreptitious
2022 02 17 at 16:12

2terminating

Leave a reply