Apie dėkingumą

Kai buvau maža mergaitė, mano amžiną atilsį močiutė mokė mane melstis. Ir pirmosios mano maldelės buvo ne poteriai, o paprastos, bet nuoširdžios rytinė “Ačiū, Dievuli, už ramią naktelę, prašau, kad būtų nuostabi dienelė” bei vakarinė “Ačiū už nuostabią dienelę, prašau, kad būtų rami naktelė”.

Dabar suaugusi suprantu, kad iš tiesų mylima močiutė mokė mane vieno svarbiausių dalykų gyvenime norint būti laiminga, – dėkingumo. 2003 m. Kalifornijos ir Majamio universitetų mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu kontrolinė tiriamųjų grupė turėjo kasdien užrašyti sąrašą dalykų, kurie tądien juos suerzino arba buvo emociškai neutralūs, o eksperimentinė – sarąšą dalykų, už kuriuos jie tądien jautėsi dėkingi. Tyrimo rezultatai atskleidžia, kad vien pats dėkingumo jausmas, nepaisant jokių kitų gyvenimo aplinkybių ir išorinių veiksnių, leidžia žmonėms patirti daug emocinės ir tarpasmeninių santykių naudos.

Taigi dėkingumas – vienas lengviausių ir mažiausiai pastangų reikalaujančių laimės receptų, kurio nauda galime mėgautis nuolat! Tereikia sąmoningai pagalvoti, už ką šiuo metu jaučiuosi dėkinga.

1. Mano kūnas. Kaip nuostabu, kad mano širdis plaka, plaučiai kvėpuoja, smegenys funkcionuoja! Kaip gera pajusti pasaulį per visus kūno pojūčius – matyti mylimus žmones, girdėti mėgstamą dainą, užuosti nuostabų gėlės aromatą, paragauti gardžiausio skanumyno, pajusti, kaip jaukiai antklodė apgaubia kūną atsigulus miegoti.

2. Mane supantys žmonės. Vaiko šypsena, mylimojo apkabinimas, palaikantys tėvų žodžiai, draugai, kurie paskambina, nes jiems rūpime, kaimynas, kuris palaukia ir nenuvažiuoja liftu, išgirdęs, kad ateini, pardavėja, pasirūpinanti, kad naują puodelį parsineštum namo nesudaužiusi.

3. Gamta ir visas pasaulis. Esu tokia dėkinga, kad galiu pasivaikščioti gryname miško ore, išgirsti jūros ošimą, atsigulti į gėlėtą pievą ar pasiklysti siaurose senamiesčio gatvelėse!

4. Aš pati. Labai svarbu ištarti ačiū sau – už tai, kad kasdien stengiuosi tapti vis geresne, kad mokausi, kad gebu sau atleisti už klaidas, kad išdrįstu net tuomet, kai būna labai baisu, kad rūpinuosi savimi ir kitais.

5. Gyvenimas. Esu dėkinga, kad jis reiškiasi per mane, teka manimi, kad esu gyva ir galiu patirti gyvenimą. Tai didžiausia dovana, kokią esu gavusi.

O už ką šiandien dėkinga Tu?

Laimė

Tam, kad laikas, skirtas šio įrašo skaitymui, nebūtų iššvaistytas, kviečiu sąmoningai įtraukti dėkingumo praktiką į savo kasdienę rutiną. Gali parsisiųsti programėlę į telefoną (pvz., įvedusi į paiešką žodžius Gratitude Journal) ir kiekvieną vakarą prieš miegą užrašyti dalykus, už kuriuos tądien jautiesi laiminga. Gali tai daryti ir rašydama popierinį dienoraštį.

Pirmas žingsnis – dabar pat, komentaruose po šiuo įrašu užrašyk tris dalykus, už kuriuos dabar jautiesi dėkinga.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 12

Pasidalinkite savo mintimis