Anthony Doerr: Malonės sniegas

Mūsų kūnus, pripildytus vandens, valdo elektra. Suartinkite dvi molekules, ir jos ims stumti viena kitą. Iš tikrųjų mes nesusiliečiame. Iš tolo vieni kitus atstumiame. Tikras susilietimas – gyvas kontaktas – neįmanomas. Kumštynės, kai vienas žmogus kilsteli kitą, net lytinis aktas, – tai ką jaučiate, tėra elektrinė stūma, nuo odos galbūt nusineria keli tūkstančiai molekulių. Net mūsų kūnai pralaidūs. Fotonai eina kiaurai per akių obuolius, per tarpupirščius.

Įdomi, poetiška, netikėta knyga, kurią buvo sunku skaityti, nes… pagrindinis veikėjas taip stipriai nepanašus į mane, kad beveik visus dalykus, kuriuos jis pasirenka, aš daryčiau kardinaliai priešingai! Čia jau ne tapatinimosi klausimus, tas skirtingumas tiesiog erzina… Na, bet įpusėjus romaną (pakankamai storą, sakyčiau) pavyko susitvarkyti su savo išankstinėmis nuostatomis ir tinkamai pasimėgauti kūriniu.

Malonės sniegas

Kvapas kamuoliais kilo į akinius. Visą. slėnį gaubė mirtina švytinti tyla. Debesys pasitraukė, dangus degė žvaigždėmis. Pievoje smilko šviesa, sniegui byrant nuo šakos ant šakos, eglės virto šviečiančiomis karalystėmis. Jis pamanė: šitai kartojasi čia kiekvieną mano gyvenimo žiemą.

Man labai patinka kūriniai, kuriuose moksliniai faktai pateikiami neįprastai entuziastingai, kupinais susižavėjimo žodžiais, poetiškai ir tapybiškai. Skaitydama šį Doerr romaną sužinojau nemažai įdomybių apie vandenį, sniegą, debesis, vabzdžius ir šaltį. Šalia tikro intelektualinio malonumo glaudėsi ir jaukus emocinis – dėl graudžios ir fatališkos vyro meilės moteriai, dukrai, draugo dukrai. Nepaprastai jautri, trapi ir kupina nenumaldomo ilgesio istorija.

Pagaliau žmogus supranti, kai jau neturi ko prarasti, kad pasaulis gali būti tau geras ir parodyti savo grožį pro siaurus plyšelius visame kame, bet galiausiai vis tiek pasiims tave arba paliks.

Skaitytojas apdovanojamas netikėtomis įžvalgomis, pasakiško grožio peizažais ir skvarbiu žvilgsniu į vieno žmogaus vidinį pasaulį, su visomis nepatogiomis tiesomis, klaikiomis abejonėmis, jokių ribų nepaisančia meile. Rekomenduoju ieškantiems kažko daugiau nei lengvas skaitinėlis.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 9.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 21

Pasidalinkite savo mintimis