Annie Ernaux: Įvykis

Vaikščiodavau gatvėmis su ta nakties iš sausio dvidešimtos į dvidešimt pirmą paslaptimi kūne nelyginant kažkuo šventu. Nežinau, ar pasiekiau siaubo paribius, ar grožio. Jaučiausi išdidi. Tikriausiai tai tas pats jausmas, kurį patiria vieniši jūreiviai, narkomanai ir vagys, – jausmas, kad nuėjai iki ten, kur kiti niekada neišdrįs nueiti. Matyt, kažkas iš to išdidumo paskatino mane parašyti šį pasakojimą. 

Paprastai laikausi nuostatos nežiūrėti ekranizacijos, kol dar knyga neperskaityta, tačiau šįkart dėl siužeto subtilybių ir kasdienių gyvenimo aplinkybių nusižengiau šiai taisyklei ir 2021 m. pastatytą bei nemažai kino apdovojimų pelniusią juostą “L’Événement” peržiūrėjau vos pradėjusi skaityti romaną.

Knygos skaitymo malonumo tai nesugadino, nes, visų pirma, nemažai dalykų pakeista rašant scenarijų filmui, visų antra – apskritai malonumo tiek žiūrint filmą, tiek skaitant romaną yra nedaug. Tai tikrai nelengva, tamsi, skaudi autobiografinė istorija apie moterį, nusprendusią pasidaryti abortą 1963-ųjų Prancūzijoje, kuomet abortai čia buvo nelegalūs ir abiejoms jo atlikimo pusėms grėsė kalėjimas.

Annie Ernaux – jautriai subtili rašytoja ir arši feministė – už šią knygą pernai gavo Nobelio literatūros premiją.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 13

Pasidalinkite savo mintimis