Annabel Pitcher: Paukščių mergaitė

Annabel Pitcher Paukščių mergaitė– Visada būna vėsiau, kai nėra debesų. Mažiau izoliacijos. Tai primena man avis.
Maksas gurkštelėjo iš skardinės.
– Ką?
– Avis. Žinai. Kai debesuota, atrodo, kad pasaulis turėtų kailį. Tada būna šilčiau, ir panašiai. Bet kai naktis giedra, atrodo, lyg planeta būtų nuskusta…

Ant viršelio aiškiai nurodyta: “Nuo 10 iki 16”. Suprask – literatūra paaugliams. Ir skaitant mane nuo siužeto atitraukdavo tik viena mintis – kas su manim negerai, kodėl įžengus į ketvirtą dešimtį man taip smarkiai patinka knyga, skirta trylikmetėms? Kuo skiriasi literatūra paaugliams nuo literatūros suaugusiems? Neradau jokio skirtumo išskyrus tai, kad pagrindiniai veikėjai yra jaunučiai, nors nemažai kalbama ir apie jų šeimos, tėvų problemas. Nėra jokios fantastikos, pompastikos ir pasakų elementų, kuriais dažniausiai pasižymi šiuolaikinės paauglių auditorijai skirtos knygos; mergaitės mylimasis nepavirsta vilkolakiu ir neprivalo kovoti su piktuoju burtininku.

Aronas pamojavo, aš irgi pamojavau. Jis uždėjo ranką ant stiklo, ir aš uždėjau ranką ant stiklo, ir jis maivydamasis parodė tokią paiką veido išraišką: išpūtė akis ir ėmė plasnoti, tarsi tai būtų kažkokia ypatinga akimirka. Juokingiausia buvo tai, kad tai ir buvo ypatinga akimirka, ir mudu abu tai žinojome, todėl mūsų skruostai liepsnojo visiškai tokiu pačiu raudonu atspalviu.

Labai gražiai sudėliota istorija, įvilkta į laiškų nepažįstamam kaliniui, nuteistam myriop, formą, iki pabaigos išlaikoma įtampa – pradžioje išgirdę, kad pagrindinė veikėja kažką nužudė, tik paskutiniuose skyriuose sužinome ką. Autorė meistriškai perteikia paaugliškas jausenas, karštligišką polinkį dramatizuoti kasdienes situacijas, psichologinius išdavystės ir troškimo būti mylimu aspektus, gniuždantį kaltės tragizmą. Knygos pavadinimas iš originalių Kečupo debesų virto Paukščių mergaite, tačiau vertimas tikrai neblogas, su visais šiuolaikinių paauglių naudojamais terminais ir savitu stiliumi. Įtraukiantis ir paveikus romanas, įdomus ne tik paaugliams.

Mano vertinimas dešimtbalėje skalėje: 9.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 10

Pasidalinkite savo mintimis