Alessandro Baricco: Novečentas

Alessandro Baricco NovočentasTai vienas iš tų dalykėlių, apie kuriuos geriau negalvoti, kitaip išeisi iš proto. Kai nukrenta paveikslas. Kai atsibundi vieną rytą ir jau nebemyli jos. Kai atsiverti laikraštį ir perskaitai: kilo karas. Kada išvydęs traukinį mąstai: aš privalau išvykti iš čia. Kada pažvelgi į veidrodį ir pastebi, jog pasenai.

Dar viena puikiai papasakota istorija, kurios žavesį, deja, gadino tai, jog kažkada žiūrėjau pagal šią knygą pastatytą filmą, nors tuomet nė nežinojau, kad jis susijęs su Baricco ir apskritai kas yra tas Baricco. Trumpa, svaigi, įsimenanti, subtili su visais jausmų sukūriais ir filosofiniais pažvelgimais giliau į būtį, bet man kažko pritrūko, nepavyko įsigyventi, nepavyko pajusti šerdies.

Aš ir negalvojau, kad jis gali būti nelaimingas. Novečentas nebuvo iš tų, apie kuriuos susimąstai: laimingas jis ar ne. Jis buvo Novečentas, ir tiek. Nė į galvą neateidavo, kad laimė ar skausmas gali turėti su juo ką bendro. Jis atrodė aukščiau visko, atrodė neliečiamasis. Jis ir jo muzika, visa kita neturėjo reikšmės.

Mano vertinimas dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 5

5 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Mėja
2014 05 06 | 14:58

Perskaičiau porą Baricco knygų, pastūmėta tamstos. “Aistros pilys”- visai nieko. Bet su antrąja- “City”- vargau gal mėnesį, kol pabaigiau, nes labai nesmagiai jaučiuosi numetusi nebaigtą knygą, bet šitas rašytojas- ne man.

Vidmantas Nuolaida
2014 05 07 | 6:40

NovEčentas 🙂

PinkCity
2014 05 07 | 9:21

Mėja, matai kaip? Man City labiau patiko nei Aistrų pilys. Ką gi, kiekvienam savo, kaip sakoma 🙂
Vidmantai, vaje, ačiū kuo labiausiai, kad pataisei!

liu
2014 05 11 | 13:56

Man Novečentas buvo pirmoji Baricco perskaityta knyga, taip pat skaityta po visiškai netikėtai pamatytos ekranizacijos. Ir net po to, kai perskaičiau beveik viską kas Baricco lietuviškai prieinama, man ši taip ir liko viena pačių pačiausių Baricco knygų.

U
2014 07 08 | 21:20

Man ši knyga taip patiko, kad kai radau naujai išleistą, net nusipirkau:) O skaičius Baricco tik dvi knygas: šią ir Šilką, pastarąją skaičiau labai seniai ir įspūdžio nepaliko (nors dabar manau, kad gal tai knygai tuo metu buvau per jauna).

Palikti atsakymą