The Sivananda Yoga Vedanta Centre: Meditacija

2010-02-12

The Sivananda Yoga Vedanta Centre Meditacija1957 metų rudenį, atvykęs į San Franciską, įtariam imigracijos policininkui jis paaiškino, kad atkeliavo į JAV išmokyti žmones jogos. Pareigūnas jį praleido tik po to, kai ant jo stalo jaunasis jogas įspūdingai pademonstravo pilną Skėrį (sudėtinga jogos poza).

Na čia pameni, kaip rašiau, apie stovėseną ant smakro. Tai Skėrys ji vadinasi. Man dar oi toli iki pilno įėjimo į šią asaną. Bet aš ne tik kūną mankštinu. Tikiu tvirta kūno ir viso kito, kas mus sudaro (mintys, jausmai, charakteris, siela, galų gale), sąjunga bei galinga priklausomybe, noriu visapusiškai tobulėti, todėl ir tokias štai knygas skaitau.

Mūsų protai mėgsta nieko neveikti; mes mėgstame atostogauti, daryti, ką norime ir kada norime, nesaistomi jokio atsakomybės jausmo. Tuomet mes jaučiamės laisvi savo gyvenime, kuris, mums regis, pilnas galimybių. Tačiau šios galimybės taip ir lieka tik potencialiomis, išsvajotomis, nes be pastangų niekas mūsų gyvenime nepasikeičia. O jei šių pokyčių norime, turime suprasti, kad atsidavimas tikslui mūsų laisvės neapriboja, bet priešingai, leidžia mums laisvai pasirinkti savo gyvenimo kryptį.

Nors knyga vadinasi Meditacija, joje rašoma apie viską, ką pradedantis praktikuoti jogą turėtų žinoti – apie kvėpavimą, mitybą, koncentraciją, mantras, asanas, pozityvų mąstymą, galų gale – apie tapimą geresniu žmogumi! Ir laimingesniu, be abejo.

Daugelis jaučiame, jog gyvename nepilnai, tarsi gyvenimo pakraščiuose. Ir tik tada, kai sustabdome mintis apie ateitį bei praeitį ir visą dėmesį sutelkiame į dabarties momentą, pamatome, kad tik čia mūsų laukia prasmingas, pilnatvę dovanojantis gyvenimas.

Šią knygą man paskolino mano jogos Mokytoja, ir dabar žinau, kur Ji perskaitė per pirmuosius užsiėmimus išsakytą ir man nepaprastai įstrigusią mintį apie tai, kaip mes mintimis kuriame savo likimą. Na, kad iš pradžių pagalvoju, tarkim – gal reiktų pabandyti jogą? Vykdydama šį savo sumanymą nueinu į pirmą užsiėmimą, patinka – neinu į antrą, paskui trečią…

Kiekvienas atliktas veiksmas palieka įspaudus mūsų prote. Pasikartojantys veiksmai virsta tendencijomis, tendencijos po kurio laiko tampa įpročiais, o įpročiai suformuoja mūsų charakterį, kuris ir nulemia mūsų likimą.

159 iliustruoti puslapiai.

5 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams