Ta aš, kuri yra šiandien

2009-02-27

Ne vieną kartą mano gyvenimo vyrai, abstulbinti mano elgesio kontraversiškumo, klausinėjo manęs, arba – netikėdami, kad pasakysiu tiesą – mano šeimos narių, ar netyčia nepradėjau vartoti narkotikų. Nes susidarydavo toks įspūdis, kad tik pašalinės medžiagos gali taip kardinaliai mane pakeisti.

Pastaruoju metu dažnai susiduriu su atkakliu reikalavimu laikytis nuoseklumo: pameni, Tu rašei / sakei, kad manai taip ir taip, o dabar teigi jau kitaip (labai lengva patikrinti ir drėbti įrodymus į akis, juk daug kas tinklaraštyje užfiksuota!). Vėlgi kažkodėl tai girdžiu tik iš vyriškos giminės. Ir mane žiauriai erzina.

Nes.

Stagnacija, rigidiškumas, monotonija yra tai, ko nemėgstu, o atvirumas patirčiai, lankstumas ir gebėjimas pakeisti požiūrį, radus naujų argumentų, – tai, kuo žaviuosi ir kokia stengiuosi būti. Vienos primityvios tautelės, berods, Australijoje, kalboje nėra tokio žodžių junginio kaip „aš vakar dariau”, jie vietoj to sako „tas aš, kuris buvo vakar, darė”. Panašiai matau savo gyvenimą – jis nuolat keičiasi, tuo pačiu ir aš pati; kas vakarą eidama miegoti laikinai mirštu, o ryte pradedu naują gyvenimą, todėl galiu mąstyti naujai, kalbėti kitus dalykus ir elgtis taip, kaip man šiandien atrodo teisinga. Argi vien dėl to, kad kažkokiam vyrui palikčiau nuoseklaus žmogaus įspūdį, turiu apsimetinėti ta, kuria buvau vakar, ar, dar baisiau – prieš mėnesį?

Tai galima vadinti nebrandumu, nuomonės neturėjimu, bet – nuomonę dažniausiai aš turiu. Tiesiog aklai neužsispiriu jos nekeisti iki gyvenimo pabaigos, nesvarbu, kas atsitiktų. Aišku, dažnai žmonėms taip elgtis patogiau – iškilus svarstytinam klausimui nereikia iš naujo galvoti apie visus už ir prieš, atsakymas jau seniai saugiai guli stalčiuky galvoje, reikia tik ištraukti ir pateikti – visada sakiau, kad tai yra blogai / gerai, daugiau nieko negirdžiu nieko nematau. Oho, koks patikimas ir stabilus žmogus! Tuo tarpu aš net sąmoningai dažnai ieškau savo įsitvirtinusių pasaulio matymo schemų paneigimo, prašau, apmėtykite mane vienas kitam prieštaraujančiais požiūriais, tame mūšyje aš jaučiuosi tokia gyva, tokia mąstanti, tokia labili!!!

Va, išsiliejau. Dabar, kai kas nors bandys man prikišti nenuoseklumą, atsiųsiu nuorodą į šį įrašą.

11 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams