Roko naktys 2009: muzika

2009-08-10

Brolis sako: kodėl dar nieko neparašei? Aš tiesiog nežinau, nuo ko pradėti. Visko tiek daug! Kadangi naktys roko, pradėsiu nuo muzikos.

Šįkart, man rodos, muzikinių stilių požiūriu programa buvo daug įvairesnė ir todėl įdomesnė, nei anksčiau vykusiais festivaliais. Pradedant tokiais, kurie iš viso gitarų neturi, tęsiant lengva dainuojamąja poezija, nepralenkiant pankroko su emoroku, baigiant folk bei industriniu gotų metalu.

Penktadienio žvaigždės – barzdoti blondinai vikingai Korpiklaani – publiką šokdino smagiom folkmetalo dainuškom apie nesibaigiančias linksmybes ir laisvai tekančius svaigalus:

Po jų tiesiai iš Palangos, įveikdami penkias valandas kelio, viršydami greitį, sustabdyti policijos, atlėkė Suicide DJ‘s.

Jie – tikrai neblogas kontrastas Korpiklaanams, ir publiką išjudino ne prasčiau. Deja, gero po truputį: trečią nakties zarasiečiams privaloma leisti miegoti, todėl neišgirdom tiek dainų, kiek būtume norėję.

Šeštadienį džiaugėmės net trimis scenomis! Tiesa, kai kuriuos, grojusius Slėnyje, mielai būčiau perkėlus ant Didžiosios – tarkim, Atiką ir Sportą, nes pageidaujantys šokti netilpo aplink sceną! Ypač publiką užvežė itin trumpa Sporto dainuška „B**į dėjau aš ant krizės!”. Visa kita taip pat buvo mielai dainuojama kartu. Dar iš Slėnio įspūdį paliko Screampiece – mano įsitikinimu, jei nori būti žvaigždė, turi elgtis ir atrodyti kaip žvaigždė, o šios latvių grupės vokalistas savo šokiais ir rožinėm kelnaitėm tikrai darė įspūdį (beje, vokalas irgi maloniai įdomus):

Labai laukiau Didžiojoje scenoje pasirodant Requiem – vienų iš nedaugelio paauglystėje dievintų lietuvių. Sulaukiau, buvo žiauriai smagu pasišokti, tačiau reikalas greitai baigėsi, nes Psichas ant scenos pakvietė mergaitę, kurios vokalinius sugebėjimus nori prastumti. Na, turi ji balsą, turi, tačiau kai taip norisi Requiem, tai truputį pykdo tos dainos apie žirgelius ir brolelius. Prie manęs priėjo viena mergina ir klausia: „Atsiprašau, gal žinai, kokia grupė čia groja?” „Requiem” „Ką?” „Requiem” „O dieve, rimtai, gi net ir Psichas ant scenos yra!”.

Latviai The Hobos buvo labai linksmi, gražiai dainavo ir vėl aš šokau šokau šokau…

Prieš trisdešimt metų, kai susikūrė SBS‘ai, aš dar nebuvau gimusi, todėl man jų mėnulio šviesa sėdint dugne tikrai širdies negraudina, bet užtat po jų groję Disco Ensemble buvo toks nerealus kontrastas, lyg po laukinio žmogaus pamatytum robotą! Sveiki sugrįžę į dvidešimt pirmą amžių! Apskritai dievinu pankroką, o jo derinys su emo vokalu buvo kažkas nerealaus!

Šiaip suomiai vaikinukai labai nuoširdžiai bendravo su publika, grodami atidavė visą savo energiją ir buvo žiauriai šaunūs! Įsivaizduok, atsišokau tiek, kad per Bix‘us teko tik lengvai trypčioti ir šokčioti, nes visas jėgas palikau su Disco Ensemble. Daugiau tokių grupių Roko naktims!!!

Kodėl nepamačiau dideliausių festivalio žvaigždžių Deathstars, o paskui su jais praleidau penkias valandas, gal papasakosiu kada nors vėliau…

Rytoj gi – šauniausių Roko naktų fanų fotogalerija!

15 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams