Paramhansa Jogananda: Jogo autobiografija

2010-09-27

Paramhansa Jogananda Jogo autobiografija– Kodėl tu toks ramus? – žaismingai stumtelėjo mane Uma.
– Aš paprasčiausiai galvoju, kaip puiku, jog Dieviškoji Motina duoda man viską, ko tik aš pageidauju.

Smagu pagaliau skaityti ne susižavėjusių vakariečių pasakojimus apie susitikimus su didžiaisiais Indijos žmonėmis, o stipraus jogo, turėjusio galimybę bendrauti ir mokytis iš pakylėtų asmenybių bei paskui perteikti jų patirtį bei mokymą, istoriją. Pavyzdžiai įkvepiantys, stebuklai įtikinantys, viskas perteikta nuoširdžiai ir su begaline meile.

Aš atsisakau kelių niekam nevertų rupijų ir kelių nereikšmingų malonumų dėl kosminės, begalinės palaimos karalystės. Kaipgi tokiu atveju aš galėjau save kur nors nuskriausti? Aš pažįstu turtų dalijimosi džiaugsmą. Argi tai galima pavadinti auka? Siaurai mąstantys pasauliečiai iš tiesų yra didieji aukotojai! Dėl mažos saujelės pasaulietinių žaislų jie išsižada neprilygstamų dieviškųjų turtų!

Šios knygos intensyviai ėmiau ieškoti po vieną dieną internete rastos Joganandos citatos kaip atsakymo į man labai tą dieną ramybės nedavusį klausimą. Mąsčiau, mąsčiau, tinkle naršydama beleką, o staiga šast – tobulai taiklus išsprendžiantis atsakymas! Beje, paskui knygoje tos citatos ir neberadau, matyt ji iš kito autoriaus kūrinio.

Tu privalai gyventi maitinamas Dievo, o ne maisto! Tas, kuris sukūrė visas mitybos formas, Tas, kuris davė mums apetitą, tikrai pamatys, kad jo vaikas kenčia! Tik negalvok, kad tave maitina ryžiai ar kad tave palaiko pinigai bei žmonės! Argi jie galėtų tau kuo nors padėti, jei Viešpats atimtų tavo kvėpavimą? Jie yra tik netiesioginiai jo instrumentai.

Beje, knygoje nerasi konkrečių tiesioginių patarimų dėl jogos technikų naudojimo, nėra atskleidžiamos krija jogos, kuriai atstovauja Jogananda, paslaptys, tai daugiausia įspūdingų susitikimų su daug pasiekusiais Indijos žmonėmis aprašymai, taip pat autoriaus gyvenimo kelio, paslaptingai numatyto ir atskleisto jam iš anksto, detalės. Nemažai cituojama Biblija konkrečiai parodant, kad visos religijos kalba apie tą patį.

Įsivaizduokite laimingą gyvenimą žmogaus, neprisirišusio prie materialaus pasaulio, neturinčio problemų dėl drabužių, niekada neprašančio išmaldos, pagamintą maistą valgančio tik kas antrą dieną, niekada nevaikščiojančio su išmaldos dubenėliu, laisvo nuo bet kokių piniginių sandorių, niekada neliečiančio pinigų, niekada nekaupiančio jokių turtų, visada pasitikinčio Dievu, laisvo nuo kelionių rūpesčių, niekada nenaudojančio jokios transporto priemonės, bet visada vaikščiojančio šventų upių krantais, niekada nepasiliekančio vienoje vietoje ilgiau kaip savaitę, siekiant išvengti bet kokio prisirišimo augimo.

527 įkvepiantys puslapiai.

4 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams