Kurortai ir aš juose

2009-08-05

Kai įsibėgėjant rugpjūčiui pamatau porceliano spalvos odą, mintyse nesąmoningai priskiriu jos savininką arba ligoniams, arba darboholikams, ką praktiškai taipogi manau esant nesveikumu, nes jei žmogus net savaitgalį negali ištrūkti į kokį nors sodą ar pajūrį, tai kam apskritai dirbti? Žinau, žinau, kai kurie žmonės iš viso nepakenčia degintis, kiti šventai tiki, kad balta oda – naujausias mados klyksmas, bet tik pasakau, ką aš pagalvoju pamačiusi.

Šiandien lauko kavinėje negalėjau atitraukti žvilgsnio nuo vienos baltutėlės, netgi su mėlynu atspalviu, merginos, ir pasidalinau savo abejonėmis apie jos sveikatą su mama. Ši įdegį palygino su sienų dažymu – svarbiausia geras gruntas! Ir iš tiesų, pamąsčiau, kad aš, pavyzdžiui, visuomet pavasarį, nesulaukusi deginimosi sezono gimtinėje, išmaunu kur nors arčiau pusiaujo, ir paskui belieka tik palaikyti gražią odos spalvą, niekas nesilupa ir neraudonuoja. Taip daug lengviau. Ir netenka kęsti nežmoniškų karščių, kurie užklumpa Viduržemio jūros ar Afrikos kurortus vasaros mėnesiais, ir jau nuo kovo susilaukiu komplimentų dėl įdegio.

O vasarą tai niekur nėra geriau nei Neringoj arba Druskininkuose. Nors kodėl vasarą – lankausi šiuose nuostabiuose miestukuose ištisus metus, ir kiekvienas sezonas savaip žavus! Kaskart jų vandenyse prausdamasi miesto dulkes, šlovinu atostogas ir jų poveikį organizmui. Žmonės čia jaučiasi ir elgiasi kitaip – lėčiau, ramiau, daugiau sau leidžia. Persisunkiu tokia atmosfera, pailsiu nuo nervingų ir nuolat nespėjančių darboholikų, prisivaikštau belekiek – kurgi čia su mašina nuvažiuosi? Visur pėsčiom!

Dar man labai gražu Neringoje arba Druskininkuose matyti vienišas mamytes su vežimėliais – tikrai nežinau geresnio būdo auginti mažylį, tarkim, iki vienerių. Dusti miesto dulkėse?

***

Prieš publikuodama šį įrašą susimąsčiau, ką noriu juo pasakyti? Nes jei tik kažkuo pasipuikuoti, tai nieko gero ir neverta. Bet ne, iš tiesų mano tikslas – paskatinti Tave čia atvažiuoti! Nuo Vilniaus ir Kauno iki Druskininkų – tik vos daugiau nei šimtas kilometrų. Ilsėkis, juk vasara!

7 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams