Klimato pokyčiai galvoje

2009-10-15

planetaKodėl išnyko dinozaurai? Nes klimatas atšalo, nes ugnikalniai labai aktyvūs buvo – hipotezių yra ne viena, tačiau esmė aiški – kalti klimato pokyčiai. Kas pražudė Centrinės Amerikos majų ir Kinijos Tang civilizacijas vienu metu, nors priešingose planetos pusėse? Drėgnus regionus užpuolė sausra. Taigi vėl – klimato pokyčiai. Ar dinozaurai bandė su jais kovoti mažindami išmetamų dujų kiekį? Ar majai ragino vienas kitą daugiau perdirbti ir mažiau šiukšlinti? Ne, jie tiesiog tikėjo bloga ir gera lemiančiais ženklais, perprato nuolatinį virsmą – kaip po vasaros ateina žiema, taip po šaltojo periodo ateina šiltasis, ir atvirkščiai.

O štai dvidešimt pirmojo amžiaus žmogus mušasi kumščiais sau į krūtinę – štai ką aš padariau! Sukėliau klimato pokyčius! Argi nesu visagalis? Dabar turiu pasistengti ir savo klaidą ištaisyti, pristabdyti termometro stulpelį ir išsaugoti ledynus!

O saulytė mūsų taigi gyvas padaras, ji gyvena savo tarpsnius, dabar suaktyvėjo, šilčiau kaitina, betgi žmogus dėl savo egocentrizmo linkęs tai pamiršti – čia vien tik mano sukeltas šiltnamio efektas kaltas! Nesu absoliučiai naivi ir nepradėsiu tvirtinti, kad mūsų fabrikai ir mašiniukai nepadarė savo juodo darbo – taip, žmogaus veikla prisidėjo prie klimato pokyčių, bet netikiu, kad sukėlė juos. Tiek žemėje, tiek visame kosmose nuolat vyksta virsmas, vienos žvaigždės gimsta, kitos miršta, susidaro naujos planetos, pokyčiai yra pats natūraliausias dalykas, būtų stulbinamai keista, jei užsikonservuotumėme stagnacijoje, jei tikėtume, kad saulė visados ir per amžius švies kaip švietusi, jei tik rinksimės dviratį vietoj automobilio.

Žinoma, stengiuosi gyventi ekologiškai. Bet greičiausiai tai darau dėl ekonomiškumo – juk sutaupytas vanduo, elektra, mašiniuko degalai leidžia piniginei ilgiau jaustis sočiai, o tada ir aš, ir planeta laiminga! Šis įrašas yra įkvėptas šiandien vykstančios Blog Action Day, raginančios viso pasaulio blogerius susivienyti ir skelbti visuomenei, kokių blogybių sulauksime dėl klimato pokyčių. Ir tai tiesa, saldu tikrai nebus – jau dabar vienus regionus kepina sausros, kitus plauna liūtys ir uraganai verčia iš pamatų, toliau bus dar blogiau, manau, pats žinai ar nujauti – mūsų laikmetis panašės į pamažu vykstančią pasaulio pabaigą. Taip, mes galime truputėlį truputėlį tai pristabdyti, bet sustabdyti – niekaip, taigi linkiu mažiau panikuoti ir isterikuoti bei priimti natūralius gamtos ir kosmoso ciklus prie jų prisitaikant savo mažais indėliais. Taika ir ramybė žemei!

10 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams