Kelionė į Estiją 1

2008-06-25

eesti.jpgStengdamiesi maksimaliai išnaudoti keturias laisvas dienas, šį savaitgalį aplankėme Estiją. Sukorėm 1863 km, pabuvojom trijose salose, ir pamatėm dvidešimt vieną lankytiną objektą. Keliavome keturiese automobiliu, varomu dujomis, kurių šiaurinėje Estijoje nerasta, todėl teko ir benzinu pagirdyti mašiniuką. Už degalus žmogui teko susimokėt po 92 Lt, už keliones keltais – po 42 Lt. Bilietai į lankytinus objektus kainavo apie 30 Lt. 164 Lt plius maistpinigiai už keturių dienų kelionę? O taip! Tiesa, nakvojome kukliomis sąlygomis palapinėse su prabangiu vaizdu į jūrą bei netemstantį skandinavišką dangų.

Grįžtant prie statistikos, fotoaparate parsivežiau 317 šiaurietiškų vaizdų, vieną iš kurių demonstruoju viršuje. Pasistengsiu parodyti daugiau.

Bendras įspūdis apie šalį: tvarkinga, puikiai išvysčiusi turizmo sferą, salose vėjuota, žmonės draugiški, ramūs ir niekur neskubantys. Perdėtai nesirūpina žmonių saugumu: degalinėje dujas turi piltis pats (kai pas mus reikia lankyti kažkokius kursus, gauti pažymėjimą ir užsimauti pirštines, norint tai daryti), uostuose nepersistengia su tvorelėm – jei nori, eik ar važiuok tiesiai į jūrą, čia Tavo reikalas. Kalba balsiais. Labai žavus akcentas, kai šneka angliškai. Kalbinami rusiškai, atsako estiškai, ir tik paaiškinus, kad esame ne vietiniai, prabyla rusiškai. Aplink Taliną daug šios tautybės žmonių. Važiuojant atrodo, kad šalis retai apgyvendinta – visur pušynai, beržynai bei akmenuoti laukai. Toks žavus šiaurietiškas peizažas. Estų vėliavos spalvos puikiai atspindi visą įspūdį apie šalį.

6 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams