Kaip pasigaminti lūpų balzamą

2011-05-05

Lūpų balzamas yra tas dalykėlis, kurį aš tikriausiai patį pirmą pasiimčiau į negyvenamą salą, nes kai kur nors tolėliau išvažiuoju, perkratydama galvoje daiktų, kurių kad-tik-nebūčiau-pamiršusi sąrašą, apie balzamą lūpoms pagalvoju anksčiau nei apie mobilųjį telefoną. Žodžiu aš be tokio dalyko neišgyvenčiau. Tuojau pat pademonstruosiu, kaip kiekviena (ir kiekvienas) gali pati (pats) susimakaluoti skanutėlį tepaliuką lūpoms be jokių parabenų ir naftos atliekų, prašom:

Kaip pasigaminti lūpų balzamą

Norint pagaminti 20ml balzamo reikia:
Bičių vaško – 3 g;
Kakavos sviesto – 3,5 g;
Kokosų aliejaus – 4 ml;
Ricinos aliejaus – 2 ml;
Vanilės fitolio – 2 ml;
Augalinio glicerino – 2 lašai;
Vitamino E – 3 lašai.

Kaip pasigaminti lūpų balzamą

Bitučių vaškas sudaro ilgalaikę apsauginę plėvelę, saugančią nuo kenksmingų aplinkos poveikių ir neleidžiančią išgarinti drėgmės iš odos, kakavos sviestas minkština ir maitina lūpas, saldžiai kvepia vaikyste ir laime, kokosų aliejus saugo nuo saulės ir vėjo, ricinos aliejus suteikia lūpytėms blizgesio, vanilės fitolis drėkina, maitina ir paskanina balzamą, nors vitamino E gausu kakavos svieste, kokosų aliejuje ir vanilės fitolyje, dar keli jo lašiukai nepamaišys, taip pat, kaip ir drėkinančio glicerino. Žinoma, aliejus ir sviestus galima pakeisti kitais, norint skirtingo efekto.

Kaip pasigaminti lūpų balzamą

Visus produktus, išskyrus vitaminą E, sudedu į dubenėlį, šį statau į karšto vandens puodą, kai viskas ištirpsta, tebemaišydama išimu, pravėsinu, sulašinu vitaminą E, dar kartą gerai pakamakaluoju ir supilu į indelį. Ir viskas! Balzamui sustingus jau galima mėgautis!

Kaip pasigaminti lūpų balzamą

(Perspėjimas: gaminant balzamą ir juo tepliojantis lūpas pasklinda nepaprastai gundantis šokolado kvapas)

25 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams