• Renginiai


  Rašymo terapija

  Moters kelionė

  Kūrybinis nuotykis

  Mamos-dukros ryšys

  Mamos-dukros ryšys

  Giluminis atsipalaidavimas

 • Ką pamatyti ir ką aplankyti Koso saloje. 3 dalis

  2011-06-23

  Asklepionas

  Asklepionas

  Asklepionas. Žymiausia salos vieta, kurios vaizdai puikuojasi ant suvenyrinių iš Koso lauktuvių atgabentinų saldumynų beigi alkoholinių gėrimų etikečių. Jei neišsinuomojai automobilio/motociklo/dviračio, nueik į miesto autobusų stotį (nes į visus kitus miestus tai reikia važiuoti iš tarpmiestinės stoties Kleopatros gatvėje), susirask mėlynojo traukinuko ženklą ir susimokėjęs 5€ nuvažiuosi iki Asklepiono ir atgal. Bilietas į pačią žymiąją vietą palengvins piniginę dar 4€. Asklepioną sudaro trys terasos, žemutinėje stūksto romėnų pirčių griuvėsiai, vidurinėje – Asklepijaus altoriaus, jo šventyklos, Apolono šventyklos liekanos, viršutinėje – taip pat Asklepijui skirtos šventyklos griuvėsiai bei plyti gražus panoraminis vaizdas į Koso miestą, jūrą bei Turkijos krantus.

  Therma

  Therma

  Therma. Galima nuvykti vietiniu miesto autobusu, o apsilankyti tikrai rekomenduoju, nes ten išvysi tikrą kontrastą plokštiems balto smėlio paplūdimiams – įspūdingos juodo akmens uolienos tiesiog prašosi būti nufotografuotos! Čia trykšta karštos mineralinio vandens srovės, pilnos kalcio, natrio, magnio, kalio ir sieros, todėl jos naudingos reumato, artrito, ginekologinių problemų gydymui. Iš akmenų sudarytas toks kaip ir baseinėlis, kuriame ilgai išsėdėti sunku – vandens temperatūra siekia kokius 45ºC, o tie visi cheminiai elementai lyg truputį graužia, lyg ką – aš beveik visą laiką prarymojau ant akmenėlio, ties kuriuo karštosios versmės maišosi su vėsesniu jūros vandeniu: ir sveika, ir malonu! Besižvalgant po įspūdingą kraštovaizdį akys užkliuvo už kalnų ožkų, kurios besiganydamos nepraleido progos paspoksoti į krūvą žmonių, sutūpusių vienoj baloj. Thermai pasirinkome vienintelę atostogų Kose dieną, kuri buvo apniukusi – miglos ir rūkai suteikė didžiuliams vandens skalaujamiems akmenims ir juodo vulkaninės kilmės smėlio paplūdimiui dar daugiau mistikos, o ir karštame vandenyje smagiau sėdėti, kai saulė nespigina.

  Therma

  Therma

  Lido vandens pramogų parkas. Į jį nemokamai veža vandens parko autobusas, įėjimas kainuoja 17€, saugykla daiktams – 3€. Vieta tvarkinga, graži, personalas rūpestingas ir malonus, tačiau kažkokių ypatingai išskirtinių atrakcijų (kokias teko matyti Tenerifėje) nėra. Nemažai čiuožyklų, tunelių, yra dirbtinių bangų baseinas, tinginių upė, vaikų pramogų zona, kavinės, keli gyvų elnių aptvarai, tačiau nebuvo nė vienos čiuožyklos, nuo kurios leidžiantis širdis baisiai spurdėtų ar norėtųsi spiegti. Visgi apsilankyti buvo smagu – dar viena kitaip praleista diena!

  1 dalis.

  2 dalis.

  Beveik 4 dalis.

  1 komentaras

  Pasisakyti

  RSS šaltinis šio įrašo komentarams