Gražiausio žodžio rinkimai

2008-01-15

alphabet.jpgKartu su trečiuoju nacionaliniu diktantu bus paskelbta ir gražiausio lietuviško žodžio rinkimų pradžia.

Pirma asociacija, kilus man šiuo klausimu, buvo kaip per mano mėgstamą filmą „Donnie Darko” mokytoją vaidinusi Drew Barrymore ant lentos užrašė „cellar door“, ir kai Donnie paklausė, kodėl ji taip padarė,  paaiškino, kad, vieno žymaus lingvisto nuomone, iš visų frazių ir žodžių kombinacijų anglų kalboje pati gražiausia yra būtent ši – „cellar door” (liet. rūsio durys).

Be jokios abejonės, renkant gražiausią žodį ar frazę sunkiausias dalykas yra atsiriboti nuo jo prasmės. Įsiklausyti tik į skambesį.

Pavyzdžiui, britai atliko tyrimą neanglakalbėse šalyse ir nustatė, kad pats gražiausias angliškas žodis yra „mother”. Aišku, mama pats mylimiausias asmuo, ir t.t., bet pats žodis iš esmės juk nėra toks gražus (mano pačia subjektyviausia nuomone), kaip, pvz., „peekaboo” arba „bumblebee”. A?

Taip, viskas čia labai subjektyvu. Štai vokiečių žurnalas išrinko netgi patį gražiausią žodį pasaulyje. Nori jį išgirsti? Deja, gali tik perskaityt: yakamoz (turkiškai taip vadinamas mėnulio atspindys vandenyje). O man kažkokį keiksmažodį primena…

Tiesa, koks žodis Oni gražiausias, ji paskelbė jau birželį. Salomėja, balsuosi už niekiviskmėjinėjimą?

O aš savo varianto dar nesugalvojau. Nes, kaip jau minėjau, kreipsiu dėmesį tik į skambesį, o ne į prasmę. Spėju, kad bus kas nors su l raide (klejonė? migla? nežinau dar, gi sakiau). Taip pat spėju, kad vis viena laimės kokia nors meilė, mama, laisvė ir pan. Tegul. Gražus žodis „tegul”?

15 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams