2009-ųjų topai

2009-12-28

Metų knyga. Šiemet perskaičiau 67 knygas, nemažai jų buvo dieviškos, dauguma geros, keletas visiškai prastų. Prie nuostabiausiųjų priskirčiau visas be išimties Gombrowicz‘iaus knygas, Miller‘io “Ožiaragio atogrąžą”, Bulgakov‘o „Meistrą ir Margaritą” bei nebe pirmą kartą skaitytas (nes tobulos!) Erlend Loe „Naivus. Super.” bei Lewis Caroll „Alisa stebuklų šalyje ir veidrodžio karalystėje“, ir tada
Nominuota: Witold Gombrowicz „Pornografija”, Witold Gombrowicz „Kosmosas”, Witold Gombrowicz „Ferdydurkė”
Laimėjo: Witold Gombrowicz „Ferdydurkė”

Metų filmas. Kai paskutinę metų dieną publikuosiu gruodį žiūrėtų filmų sąrašą, būsiu šiemet aprašiusi 79, bet aišku, kartais kai kurie filmai lieka nepaminėti, nes per teliką vėpsai viena akim, kambarius tvarkydama, arba šimtąjį kartą tą patį Prarastąjį Henksą matai, ir jau tokių neaprašinėji, tai o
Nominuota: Nerimo dienos (Revolutionary Road), Berniukas dryžuota pižama (The Boy In The Stripped Pyjamas), Keista Bendžamino Batono istorija (The Curious Case of Benjamin Button)
Laimėjo: Berniukas dryžuota pižama (The Boy In The Stripped Pyjamas)

Voverė rapsuose

Metų įvykis
Nominuota: išėjimas iš darbo, pasiskraidymas motoskraidykle, vestuvės
Laimėjo: vestuvės
Nu ką bepakomentuosi – išėjimas iš darbo gerokai pakeitė mano gyvenimą, vestuvės, tiesą sakant, beveik nieko nepakeitė (tik pavardę ir statusą mažumėlę), bet kad šventė nerealiai smagi ir graži buvo, tai jau tikrai! O skraidyti gera…

Metų nuotrauka
Nominuota: voverė rapsuose, Vupi rėkia, visos varpos man po kojom (nuotraukos pateiktos šiame įraše)
Laimėjo: Vupi rėkia
Nes aš fotkinau.

Vupi rėkia

Metų kelionė
Nominuota: į Tenerifę, į Berlyną, į Egiptą.
Laimėjo: į Egiptą
Niekaip negalėjau apsispręsti, nes Tenerifė yra grynų gryniausias rojus žemėje, esu tikra, kad ten grįšiu, bet Egiptas toks karštutėlis, ir jame aš moku plaukti! (ir dar Echnatonas ten gyveno)

Metų daina
Nominuota: Panda Bear „I‘m Not“, Passion Pit „Sleepyhead“, Animal Collective „My Girls“
Laimėjo: Panda Bear „I‘m Not“
Čia svarstyti daug nereikėjo – nuėjau į savo last.fm, susumavau Panda Bear „I‘m Not“ ir Panda Bear „Im Not“ perklausų skaičių, ir akivaizdžiai ne šiaip sau ši daina dažniau už visas kitas sukosi mano grotuve. Passion Pit tikriausiai visuomet asocijuosis su Tenerife, nes į ją vykstant klausiausi, tai paskui abi savaites mintyse skambėjo. O kadangi Animal Collective įkūrėjas ir lyderis yra Panda Bear, tai negaila, jog „My Girls“ neskyriau pirmos vietos :)

Visos varpos man po kojom

Metų atradimas
Nominuota: paviršinis nardymas, Liūdni slibinai, stovėsena ant galvos
Laimėjo: Liūdni slibinai
Iš pradžių buvau parašiusi stovėseną ant galvos, bet tikriausiai šiais metais daugiau laimės suteikė „grupė“, nes joga yra toks dalykas, kad kuo ilgiau ja užsiiminėji, tuo mažiau lieka įtampos, ir išmokstant tobulai atsipalaiduoti asanoje ateina didysis džiaugsmas, taigi viskas dar priešaky. Sveiki, 2010-ieji!

***

Būtų nepaprastai įdomu sužinoti Tavo topus, nes tokiu būdu galima atrasti daug nuostabių dalykų (knygų, filmų, muzikos ir pan.), tai pasidalink, a?

11 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams