Vasaros aidai

Nė nepastebėjau, kaip prabėgo vasara. Ne dėl to, kad jos nebuvo, juk ir jūra, ir fontanai, ir kava lauko terasose, ir avietės, uodai, pavėsio paieškos, rožių žydėjimas, meletos klyksmai sodyboje, viskas vyko, tryško, kunkuliavo, bet. Labai švelniai, nebrėždamas ryškių ribų, nestatydamas aukštų slenksčių tas ruduo atkulniavo, ypač negaliu tuo patikėti matydama, kad paskutinis tinklaraščio įrašas rugpjūčio vidury įdėtas, dar niekad tokio tarpo nebuvau palikusi, kas kaltas, gal. Gal laikas. Pati mistiškiausia sąvoka mano gyvenime, niekaip nesuvokiu, kaip galima jį vienodais sutartiniais mato vienetais įvardinti, skaičiuoti, lyginti. Juk jis nepalyginamas, nesulyginamas, nelygus, vingiuotas, dantytas, kreivas ir visiškai neapčiuopiamas. Ir taip staiga tie medžiai ėmė spalvomis dažytis, tie vėjai, vaikai po pamokų, ankstyvai tamsūs vakarai, obuolių sultys, striukės ir gobtuvai… Namie jau kartais šalta basom vaikščiot, ir nuogas petis, ryte iš po antklodės išlindęs, verčia kruopščiau pataluose susisukti.

Vasaros aidai

Sesuo sako, kad kiekvienam gražiausias tas metų mėnuo, kurį jis yra gimęs, aš, žinoma, šios taisyklės negaliu paneigti, nes liepa, kai viskas žydi, kvepia, noksta, tarpsta, jau nebe šalta, kaip birželį, bet dar ir nesukepę, kaip rugpjūtį, tikrai yra nuostabiausias metas, sutikčiau, kad ji tęstųsi visus metus, bet kaip tiems žmonėms, kurie gimę lapkritį, sausį ir vasarį? Rudens pabaigoj vien šalti lietūs, tamsa ir darganos, sausį niūru, nes visos šventės ką tik pasibaigusios, vasarį arba beprotiškai šalta, arba tęžta sniegas, pilkai viską nudažydamas… Aišku, visuomet galima židinį užsikurt, į kubilą įlipt, žvakių prisidegiot, fondiu mirkyt batoną į sūrį arba vaisius į šokoladą, geriausius draugus susikvietus, mes juk viską mokam smagumynais paversti ir trūkumus į privalumus transformuoti, be to, ir laikas nesustabdomai tom savo kardiogramų kreivėm bėga, tuoj vėl žiema, pavasaris, vėl liepa su bitėm, liepžiedžiais ir bridimo po pievas kvapu.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

6 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Salomėja
2012 09 25 | 16:19

aš gimusi spalį, bet mielai paaukočiau tą mėnesį ir keisčiau į liepą 🙂

U
2012 09 25 | 20:26

Gimus aš tai sausį, ir man tikrai patinka pusnys ir sniegas. Bet kai ateina žiema man vis tiek būna labai šalta:))

Laura
2012 09 26 | 11:45

Aš gimusi Lapkritį ir ruduo iš tikrųjų yra mano mėgstamiausias laikas. 🙂 bet gal labiau koks rugsėjis ir spalio pradžia, kai ima dažytis lapai, truputį atšąla, bet vis dar saulėta. 🙂

Juodaake
2012 09 26 | 17:25

As gimus liepa ir man liepa pati graziausia ir geriausia, nes vasara, silta 🙂

Jovke
2012 09 27 | 15:18

O aš gimusi vasarį, ir nuo pat vaikystės svajodavau, kad pavasarį būtų gimtadienis. Bet užtat mano sūneliui pasisekė ;))

Eglė
2012 09 28 | 14:19

Aš gimusi kovo pabaigoje, todėl per gimtadienį džiaugiuosi tuo, kad toliau tik šilčiau :)))))

Palikti atsakymą