Svetimos laimės akimirkos. Man.

happy.jpgYra tik viena akimirka, kai svarbu, kad pabustume. Ši akimirka yra dabar. Buddha.

Vakar, sėdėdama prie kompiuterio kitam kambary, išgirdau, kaip mylimasis pasišvilpiniuodamas klausosi muzikos. Staiga pasijutau tokia laiminga, nes įsivaizdavau, kaip jam dabar smagu ir gera. Įsijaučiau į jo nuotaiką ir persismelkiau ja.

Pamaniau, kad galima lengvai pagauti skrendančias kitų laimės akimirkas ir bent keletą minučių jomis pasimėgauti. Tarsi pavogti gabalėlį kitų džiaugsmo, jiems to nežinant ir dėl to nenukenčiant. Nuo mažens esame mokomi užjausti kenčiančius, įsivaizduojant, kaip jiems sunku. Gal todėl ir susitikus gatvėje, kai norime persimesti keliais žodžiais, puolame skųstis sunkiu gyvenimu ir infliacija? Nes mes blogus dalykus mokam suprasti. O kaip dėl džiaugsmingų? Visos emocijos yra lengvai perduodamos iš rankų į rankas, iš akių į akis, kodėl nepasidalinus laimės akimirkomis?

Šiandien atsisveikinom su bendradarbiu, kuris išėjo dirbti į kitą įmonę. Vėlgi pamąsčiau, kaip jis galėtų jaustis – atsikvėpdamas, dėkodamas, grūsdamasis dovanėlę į rankinę, išeidamas. Gal tikrai paskutinį kartą. Manau, kad jausmas puikus, nes nors ir jaudiniesi, kaip ten bus naujam darbe, vis viena lūkesčiai malonūs. Įsijaučiant į buvusio (jau) kolegos savijautą man pavyko tą lengvumą išgyventi pačiai. Tai šaunu ir paprasta. Žodžiai „labai džiaugiuosi dėl Tavęs” ištariami nuoširdžiai, ir padeda išlaikyti šiltus santykius. Žodžiu nauda visapusiška. Naudosiu dažniau.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

8 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Žavinta
2008 04 17 | 11:31

Paklausus “kaip sekasi?” ir gavus atsakymą “gerai” pokalbis nutrūksta arba kalbi apie orą. Tačiau sulaukus atsakymo “blogai” pokalbis išsivysto “kas blogai, kodėl?”. Gal ištiesų mes nemokame kalbėti apie gerus ir malonius dalykus, o labiau suprantami blogi dalykai?…

Salomėja
2008 04 17 | 11:56

Jup, rašiau kažkada apie tą “kaip sekasi?” fenomeną …

Man labai smagu matyti besidžiaugiančius žmones. Ypač kai jie džiaugiasi dėl smulkmenų, krykštauja, pasakoja visiems…

Paulius
2008 04 17 | 13:42

Juo daugiau besidžiaugiančių žmonių tuo geriau, nes džiaugsmas užkrečiamas.

elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #74
2008 04 17 | 16:43

[…] laimė. Būdami šalia laimingų žmonių, galite ir sau pasigauti laimės trupinėlių, arba bent persismelkti gera nuotaika. Neveltui sakoma, „jis spinduliuoja laimę”… […]

U
2008 04 17 | 19:22

Toks jau tas mūsų būdas: skųstis 🙂 Kažkodėl tai atrodo taip paprasta… Ir niekada nepagalvotum vietoj to pažįstamam (ar šiaip draugui, su kuriuo rečiau pasimatai) pasakoti, koks tu laimingas, kad pagaliau parduotuvėj radai seniai ieškotą smulkmeną 🙂

Evil
2008 04 18 | 0:48

Ej šitaip moku ir aš! Tačiau pavyksta tik su vienu žmogučiu kol kas, kažkaip taip užsipildau džiaugsmu ir irgi džiaugiuosi kai jai gera, bei liudna pasidaro kai ir ji liūdi, ech.. O šiaip nepasakyčiau, kad kai kas nors pasakoja kaip jam gera, kad man nuo to gera, labiau šypsausi iš idėjos, kad ir pasakotojas šypsosi..

U
2008 04 18 | 6:09

Evil, o aš manau, kad viskas priklauso nuo to, kaip tai pateikia pasakotojas. Jei jis pateikia paprastai, tiesiog kaip natūralų gerą įvykį jo gyvenime, tai kur čia džiaugsies, o jei tai jam – didžiausia laimė, jis pasakoja su užsidegimu, tuomet gali ir persiimti jo džiaugsmu 🙂

Evil
2008 04 18 | 13:09

arba užpavydėt :))

Palikti atsakymą