Susan Sellers: Vanesa ir Virdžinija

Susan Sellers Vanesa ir VirdžinijaMūsų bendrininkavime buvo pasipūtimo. Neturėjome kuo pasiremti iš išorės, tik viena kita. Jokio vedlio, kuris mus nukreiptų, kontroliuotų mūsų svajones ir paklydimus. Buvome negailestingos kitų trūkumams. Virtusios savo įsivaizduojamo genialumo malūnu. Aplinkinių silpnybės ir keistenybės tapo sutvirtinimais, ramstančiais svyruojančius mūsų pačių įvaizdžius.

Susižavėjau Remarko ir Marlenos Dytrich biografijomis, atskleidžiamomis per jų laiškus, ir nusprendžiau nesustoti – šįkart pasiėmiau į rankas Virdžinijos Vulf ir jos sesers Vanesos Bel gyvenimo istorijas, kuri perteikiama kaip Vanesos laiškas Virdžinijai. Smagu nukeliauti šimtmečiu atgal, pajusti tuometes nuotaikas ir pojūčius, patirti svaigiai sudėtingus, bet kartu tokius pažįstamus seserų tarpusavio santykius. Sužinojusi tiek daug Virdžinijos Vulf gyvenimo detalių naujai pažvelgiau į jau skaitytus jos kūrinius, net užsimaniau dar kartą jais pasimėgauti. Biografijos autorė rašo taip taikliai ir įtikinamai, kad dažnai užsimiršdavau, jog mano rankose – grožinės literatūros kūrinys, o ne tikri laiškai.

Atsidūstu. Politikos aš niekada nesupratau. Net nežinau, ar palaikau tai, kad moterys turi balsavimo teisę. Manau, tai visai nesusiję su tikrai svarbiais dalykais. Net dabar mintis, kad Europos šalys kovoja viena su kita, man atrodo tokia kvailystė, kurios nepajėgiu suvokti.

Mano vertinimas dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 2

Pasidalinkite savo mintimis