Šiaušiant lapus ir puslapius

autmn_burning_brightly_by_velvetcyanide.jpgViskas taip sugalvota, spalvota ir susukta į voratinklius, klaikiai garsiai alsuoja ir supasi rudenyje. Apvarvėję langai, migloti rytai, per šalta užmigti. Po erotizuotos Murakamio vasaros ateina norvegiškai niaurūs Herbjørg Wassmo vakarai.

Tai vadinama pasaulio pažinimo pamokomis, prasidėjo pradinėse klasėse. Haruki išdavė, už ką mane myli tie, kurie noriu, kad mylėtų. Atsuko žiūronus, pro kuriuos vyrai spokso. Kantriai ir nuosekliai. Švelniai dirdamas odą. Tššš tššš dar pakentėk truputėlį. Pasaulis taip keistai mistifikuotas, mes nebyliai sapnuojam savo kasdienybes, klaidžiojam nesančiais koridoriais ir nesiliaujam mylėtis. Vairuojam paplūdusiom gatvėm, miestas yra migla.

Herbjørg yra moteris. Moko išjausti tai, kas neišvengiama ir sproginėja purslais. Išrėkti susikaupusią tylą, padėti galvą mamai ant kelių, atsikvėpti ir eiti. Mano vardas yra pirmyn. Aš nuolat mokausi. Nesiliauju gurkšnoti vaiskios patirties, juoktis ir susikurti nemigos priežasčių.

Ir žodžių reikia mažiau, nei parašyta, kvėpteli skandinaviškas asketizmas.

Kliuksi viduje Asmeninis Auksinis Lietuviškas Ruduo.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

5 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Aistė
2008 10 07 | 17:25

O aš Herbjørg Wassmo pamenu atradau kažkurią karštą vasarą ir tada buvo taip nuostabiai keista vartytis pievoje ar smėlėtam paplūdimy ir skaityti apie norvegiškas pusnis bei leduotas pakrantes… Tokie gilūs personažai ir ir jų verpetai. Pakerėjo. Po to jos jau suskaičiau viską, ką tik pasiekiau…

O žinai, iki Murakamio dar nepriėjau ir tiek man jis mistifikavosi, po tavęs beigi avies… Net nežinau kas gausis jo knygų paragavus.

Knell
2008 10 08 | 1:22

Blin, ir kur aš perskaičiau, kad “myli tik tie, kurie nemiega”?..

U
2008 10 08 | 9:39

Knell, ši frazė buvo knygoje: Schneider “Miego brolis”. (negarantuoju, kad pavardė taip rašosi, tiksliai nepamenu)

Knell
2008 10 09 | 22:39

Taip, U, esi teisi, priminei… Skaičiau aš tą knygą 🙂

Palikti atsakymą