Perspektyvi mergina

Perskaičiusi daug pozityvių atsiliepimų žmonių, kurių nuomonę vertinu, nusprendžiau pažiūrėti pernai sukurtą filmą Perspektyvi mergina (Promising Young Woman, 2020), nors iš pirmo žvilgsnio juosta atrodo labai holivudiškai popsinė – dailūs aktoriai, smagi muzika, įpinta romantinė linija.

Deja, pati istorija labai neskani. Apie išprievartautą merginą. Tiesa, tuo metu ji buvo neblaivi, kas daugumai (deja!) žmonių skamba kaip auką kaltinanti aplinkybė. Kiek vyrų buvo išpravartauta jiems padauginus alkoholio, tuomet? Lygios teisės, a?

Visuomet stebiuosi moterimis, kurios priešiškai žvelgia į feministes, stengiasi nuo jų atsiriboti, kalba apie jas su panieka, trumparegiškai nesuvokdamos, koks būtų jų pačių gyvenimas, jei feminizmo aktyvistės būtų visuomet tylėjusios kaip pelės po šluota.

Alio, mes neturėtume ne tik teisės balsuoti, negalėtume netgi turėti savo nuosavybės, keliauti be vyro ar tėvo (žiūrint, kuriam tuo metu priklausytume) leidimo. Brutaliai ironiškas man šiandien atrodo ir nuotakos tėvo palydėjimas iki jaunikio vestuvių metu – seniau tokiu veiksmu tiesiog būdavo perduodama moteris kaip nuosavybė – iš vieno vyro rankų į kito. Kad nesugalvotų pabėgti.

Na, bet filmas ne apie tai. Daug teisių feministės jau iškovojo, tačiau nemažai lieka ir neteisybės.

Viena iš jų – seksualinis priekabiavimas, požiūris į moterį kaip į sekso objektą. Aukos kaltinimas – kodėl buvo nepadoriai apsirengusi, kodėl ėjo per parką sutemus, kodėl išgėrė taurę vyro namuose – ko ji tikėjosi? Pati prašėsi, o dabar skundžiasi?

Siūlau pažiūrėti filmą Perspektyvi mergina. Įsivaizduok, kad ši istorija nutiko Tavo dukrai, sesei ar mamai.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 22

1 komentaras

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

2watershed
2022 02 17 | 17:05

3statuesque

Palikti atsakymą