Matthew McConaughey: Žalia šviesa

Jei tik
reiškia, kad kažko norėjai, bet negavai.
Dėl kažkokių priežasčių – galbūt paties neišmanymo ar išorinio įsikišimo – tiesiog nepavyko.
Kartais tai tik atsitiktinumas ir reikia tiesiog susitaikyti.
Bet kur kas dažniau, kad ir kaip sunku pripažinti, mes negauname to, ko norime, nes per anksti atsitraukiame arba nedrįstame rizikuoti.
Kuo dažniau atsikratome abejonių jei tik, tuo dažniau gauname tai, ko trokštame.
Nereikia visą gyvenimą laviruoti tarp dviejų kraštutinumų:
per anksti… per vėlai.

Autobiografijas renkuosi ne itin dažnai, ir Matthew McConaughey nėra viena iš tų asmenybių, kuriomis domėčiausi, bet šįkart “Žalia šviesa” buvo išrinkta mūsų Knygų klube, tad gavo progą atsidurti mano akiratyje. Knyga parašyta puikiai, ne veltui tapo New York Times bestseleriu su daugiau nei dviejų milijonų egzempliorių pardavimais. Iki skausmo atvirai, nepaprastai nuoširdžiai.

Kadangi nesu romantinių komedijų gerbėja, o ilgą laiką Matthew McConaughey buvo būtent tokių kino juostų žvaigždė, mažai jį matydavau ekrane. Knygoje autorius pasakoja, kiek ilgai ir kaip įtemptai jam teko dirbti su savimi, nuolat atsisakinėjant itin pelningų vaidmenų tokio tipo filmuose, kol pagaliau pavyko atsikratyti gražuoliuko etiketės ir gauti normalų personažą. Negalėjau atsižavėti Matthew McConaughey nuostabiame seriale “True Detective“!

Nepatiko: vaikystėje ir paauglystėje Matthew buvo mušamas tėvo, o motina skatino jį plagijuoti prisiimant autorystę už svetimus kūrinius. Pats sulaukęs penkiasdešimties autorius tokį auklėjimą vertina teigiamai! Mane šiurpas nukrečia suvokiant, kad pozityviai į smurtą prieš vaikus žiūrintis asmuo dabar pats yra trijų vaikų tėvas…

Patiko: sulaukęs sėkmės aktorius stengdavosi ne likti ant bangos – griebti naujus vaidmenis, mėgautis holivudiškomis linksmybėmis – o leisdavosi į įdomias ir asmenybę auginančias keliones. Atsitraukdavo nuo šlovės sukelto šurmulio į vienatvę tokiose vietose, kur jo niekas nepažįsta, taip išlaikydamas autentišką tapatybę ir neišlepdamas. Ir kad vienu mėgstamiausių jo atlikėjų yra Ali Farka Touré, nes ir aš šia muzika žaviuosi!

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 12

Pasidalinkite savo mintimis