Lapkritį skaičiau

rozinesknygosCarson McCullers „Vestuvininkė“
Ir karas, ir pasaulis tokie dideli, nesuprantami ir taip greitai viskas vyksta. Kai labai ilgai galvoji apie pasaulį, darosi baisu. Baisu ne vokiečių, ne bombų, ne japonų. Ji bijo, kad karas apsieis be jos ir kad pasaulis lyg ir palieka ją nuošaly.

Joanne Harris „Penki ketvirčiai apelsino“
Tačiau taip samprotauja suaugę. Anuomet mūsų tikėjimo neribojo nei logika, nei tikrovė. Matėme tai, ką matėme, ir jei kartais suaugusiems tai keldavo juoką, kas pasakys, kieno teisybė? Širdyje jaučiu, jog anądien mačiau tikrą pabaisą, tokią pat seną ir klastinga kaip pati upė, mačiau kažką, ko niekas niekada nepagaus. Ši pabaisa pasiėmė Žanetą Goden. Ir Tomą Leibnicą. Ir kone mane.

Arundhati Roy „Mažmožių Dievas“
Didžiosios Istorijos – tai istorijos, kurias girdėjai ir nori dar kartą išgirsti. Istorijos, kurių bet kurioje vietoje gali atsidurti ir patogiai įsitaisyti. Jos neklaidina netikėtais įvykiais ir klastinga pabaiga. Jos nestebina nenumatytais dalykais. Jos pažįstamos kaip namai, kuriuose gyveni. Arba mylimojo odos kvapas. Žinai, kaip jos baigiasi, tačiau klausaisi, lyg nežinotum. Lygiai taip pat žinai, kad kada nors mirsi, bet gyveni, lyg nemirtum. Žinai, kas Didžiosiose Istorijoje gyvena, kas miršta, kas susiranda mylimąją, kas ne. Ir vis dėlto nori vėl sužinoti.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

4 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

ZD
2009 11 30 | 15:02

Mazmoziu Dievas – viena paciu paciausiu perskaitytu knygu.. Tik as skaiciau anglu kalba, o mama lietuviskai – jai didelio ispudzio nepaliko.. Originalo kalba skaitosi kaip eilerastis, vien del to ispudis didziulis.. Nuostabi knyga.

SV
2009 11 30 | 20:20

Jau pavydumas suemė, dėl tiekos gėrio perskaityto 🙂 Kaip fainiai, tiek išminties:)

PinkCity
2009 11 30 | 20:27

Tai kad šį mėnesį labai mažai (užtat daug kojinių numezgiau, megzdama filmą galiu žiūrėti, o vat knygos skaityti – nelabai)!

Gintare
2009 12 01 | 13:19

as kai mezgu negaliu nei skaityti, nei filmo ziureti :))) Jetau, tau vel prireiks akiniu nuo tokio intensyvaus skaitymo! Kaip tu atsirenki knygas? As grizus irgi pirksiu pora knygu, nes jau nebeturiu lietuvisku neperskaitytu…

Palikti atsakymą