Laiminga gyvendama sąmoningėjančioje planetoje

Blog Action Day. Įrašas apie aplinkosaugą? Įrašas, turintis priversti Tave susimąstyti?

Manau, kad ir šiaip kartais susimąstai. Nelabai tikiu, kad dar yra tokių, kurie nesuvokia, kodėl britai skęsta liūtyse, graikai liepsnoja, ispanai stingsta lede, o amerikiečius kaip jų mėgstamą heroję Dorotę uraganai nešioja nuo rytinės pakrantės iki vakarinės ir atgal. Obuolius ir pomidorus kramsnojam kaip krakmolingas bulves, nes koks iš tikrųjų jų skonis, mums bando priminti dirbtinės kvapiosios medžiagos.

Bet aš ne apie tai. Pamokslautojų šiandien bus daug. Visada esu linkusi manyti, kad ne viskas taip blogai. Huh?

Visų pirma, šiandieninė blogerių akcija. Būtų blogai, jei niekas nesugalvotų apie aplinkosaugą kalbėti ir rašyti. Bet sugalvoja. Vienas nulis mūsų naudai. Žmogus yra toks padaras, kuris jaučiasi gerai, kai tarp jo minčių, žodžių ir darbų nėra prieštaravimų. Ir jeigu kažkas šiandien parašys arba linksėdamas perskaitys įrašą apie aplinkosaugą, o paskui mindžiodamas žolę numes tuščią plastikinį butelaitį, dėl minčių ir veiksmų nekongruentiškumo jis pasijus blogai. Tikėtina, kad kitą kartą nebenorėdamas pasijusti blogai jis žingsniuos šalia esančiu asfaltuotu takeliu.

Kaimynai vakariečiai šauniai rūšiuoja atliekas, naudoja alternatyvias kuro rūšis ir mina dviratukus. Ateis ir pas mus tai, viskam savas laikas. O kol kas lietuvius galima tramdyti nenumaldomai didinant kainas. Palik įjungtą šviesą visuose kambariuose, kuriuose nebūni, neužsuk tekančio čiaupo, jei plaunant indus paskambino draugė, važiuok automobiliu į už dvidešimt metrų esančią parduotuvę, o paskui dvigubai mokėk už elektrą, vandenį ir degalus. Protingi tie Lietuvos politikai, ko Tu dar iš jų nori? Pusė tautiečių pusę algos atiduoda bankams už būstą, gautą paskolon, todėl ateina laikas, kai būsim priversti taupyti. Jėga.

Aš tikrai nuoširdžiai nemanau, kad situacija pasaulyje blogėja. Taip, atmosferos temperatūrą matuojantis stulpelis kyla ir dar viena gyvūnų rūšimi šiandien mažiau, bet kiek yra sąmoningų žmonių, kurie stengiasi, kad taip nebebūtų! Jie realiai veikia, ir kai daug žmonių susivieniję siekia vieno tikslo, absurdiška būtų manyti, kad jie jo nepasieks.

 

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

Pasidalinkite savo mintimis