Kaip paskatinti komentuoti tinklaraštyje?

shut_up__by_tubisia.jpgSusirašinėjome su Justu iš legitum.lt ir jis užklausė manęs, ką daryt, kad skaitytojai nevengtų komentuoti įrašų. Savo atsakymą skelbiu viešai.

Mano nuomone, Tavo, Justai, tekstai yra itin vientisi, puikiai logiškai argumentuoti, savaime plaukiantys ir tobulai išbaigti. Tokie, apie kuriuos sakoma „nėra ko pridurti”. Jei jau nėra, tai skaitytojas ir nepriduria. Komentarai yra skaitytojo diskusija su autoriumi. Kai kurie tinklaraštininkai dirbtinai stengiasi ją iššaukti įrašo gale pridėdami klausimus: „O ką Jūs manote apie tai?”, „Gal ir Jums yra taip nutikę?” ir pan. Man asmeniškai tokie kamantinėjimai skamba atgrasiai, kitiems jie tinka ir patinka. Taigi tai yra variantas paskatinti komentuoti.

Manau, pats įrašas turėtų būti šiek tiek neišbaigtas, su paliktu plyšeliu erdvės skaitytojo patirčiai išsakyti, galbūt švelniai provokuojantis kontrargumentuoti autoriui. Sėkmingiausiais (nebūtinai = geriausiais) savo įrašais manau esant tuos, kurie sukelia ne tik komentarų bangą, bet ir paskatina kitus tinklaraštininkus savuose e-namuose sukurpti įrašus kaip atsaką į manąjį. Tokiu būdu esu sujaukusi mintis Dinai, Mindaugui, Justinui (Tavo archyve to įrašo apie homoseksualus nebėra – kodėl?), Salomėjai, Aurimui.

Be jokios abejonės, pats kai kurių tinklaraščių formatas nėra dėkingas norintiems sulaukti galybės komentatorių. Turiu pripažinti, kad itin retai savo mėgstamiausiuose tinklaraščiuose (abėcėlės tvarka: Apie Tai, Bėgančio pasaulio atspindžiai, Bizarre Quand Meme, need2talk, Nei langų, nei durų. Nei vietos bėgti – visi po blogas.lt sparneliu) palieku kitokius buvimo pėdsakus, nei skaičiukas lankomumo statistikoje. Nes jų tekstai/nuotraukos kutena mano širdį, priverčia giliai dūsauti ir atpalaiduoti visas įtampas kaukolėje. Kiekvieną kartą galėčiau komentare parašyti „Tu mane palietei”, bet ilgainiui tai taptų banalybe. Todėl tik retkarčiais, susikaupus emocijų kalnui, parašau arba komentarą, arba el. laišką su padėka ir prašymu nesustoti.

Taigi iš savo asmeninės patirties galiu drąsiai teigti, kad komentarų skaičius po įrašu jokiu būdu neparodo jo vertės bendrai paėmus. Natūralu, kad mums būnant socialinėmis būtybėmis svarbu gauti atsaką į savo mintis, idant jaustumėme, jog jos nepakibo bežodžiuose tyruose. Rašant tuo tikslu esu linkusi palikti nematomą, bet nujaučiamą klaustuką tekste. Bet esu tikra, kad ir po žodžiais „Komentarų nėra” pasislėpęs kvėpuoja bent vienas skaitytojas, kuris intensyviai jaučia mane. To užtenka.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

komentarų

Join the discussion and tell us your opinion.

jusstinas
2008 10 01 12:08

Jau čia patikrinta tiesa – jei įrašas išbaigtas ir į tema pažvelgtą kuo plačiau, dažniausiai skaitytojui nebėra ko pridurti. Nebent pati tema bet kokiu atveju verstų diskutuoti. O vertė tai turbūt tikrai nepriklauso nuo komentarų skaičiaus. Nes atsiverti statistiką, pvz pažiūri, kad iš blogeriai.net tą įrašą atėjo paskaityti nemažai žmonių, dar ir pliusų pora uždėta, o komentarų arba nėra, arba tik keli. Tai turbūt jau šioks toks rodiklis čia.

Aistė
2008 10 01 13:14

Ačiū, kad parodei kur dar žiba man nematytų perliukų. 🙂

ai
2008 10 01 13:20

kvėpuoja kvėpuoja.
ir tam statistikos neturi reikšmės.

Tamagochi
2008 10 01 13:33

Mano puslapyje labiausiai komentuoti įrašai buvo tie, kurie buvo „tikriausi”. Kai rašau ką tuo metu iš tikrųjų jaučiu ir galvoju, labai subjektyviai. Tikiu, kad jei žmogus rodo tikrąjį savo veidą, tai jis niekuomet nenusibos.

Niekada nesistengiu provokuoti skaitytojų (nors gal kada nors reikės tai pabandyti). Ir daug komentarų tikrai ne visada reiškią kokybę.

Paulius
2008 10 01 18:06

Komentarų skaičius yra vienas iš populiarumo rodiklių, bet tikrai ne absoliutus ir ne vienintelis. Jeigu matai, jog tinklaraštyje lankomumas ir lankytojų jame praleistas laikas nemažėja, pergyventi nėra dėl ko.

Justas
2008 10 01 19:02

Ačiū už pagyras, tačiau aš vis tiek pergyvenu, kai niekas nenori polemizuoti. Tiesiog… nemanau, kad manieji tekstai (ne kaip kitų bičiulių, rašančių ten pat) tikrai nėra išbaigti. Priešingai – tai sąmonės srautas, psichodelika.

VenusOfAir
2008 10 01 19:15

Pas mane komentuojami tie irasai kurie paprasti ir lengvai suprantami. Taciau man patinka filosofuoti arba susirasyti isvadas is bendravimo su zmonemis. Tai sunkiai komentuojama ir mazai idomu kitiems, bet idomu man:)

Blondie
2008 10 01 23:05

Kol kas manau, kad populiariausi įrašai komentavimo prasme yra apie problemas. Tinka ir asmeninės problemos/provalai/nesėkmės ir pan., bet dar geriau rašyti apie globalias problemas, su kuriomis yra susidūręs kas 1,5 pilietis. Kaip pavyzdį galiu pateikti savo įrašą „Prekės grąžinimo subtilybės LT”. Nė nesapnavau ir net, atvirai sakant, nenorėjau tokio populiarumo, bet vėliau supratau, kad būtent tokie įrašai yra labiausiai mėgstami komentuoti, nes kiekvienas juk nori pasidalinti SAVO patirtimi „man irgi taip buvo”, „o man buvo kiek kitaip” ir pan.
Štai toks mano, kaip žalios blogerės, pastebėjimas apie įrašus-komentarų magnetus.
O ar komentarų skaičius po įrašu parodo įrašo vertę? – Labai subjektyvus dalykas. Viskas priklauso nuo blogo paskirties ir paties blogerio požiūrio bei siekių. Galiausiai – nuo blogo populiarumo/skaitytojų skaičiaus.

Raimundas Zabarauskas
2008 10 02 7:56

Komentarų skaičius yra tiesiog proporcingas blogo navigacijos patogumui, temos aktualumo kvadratui bei blogo populiarumo kubui. Be to, jis atvirkščiai proporcingas įrašo išbaigtumui ir komentavimo sistemos suvaržymų (captcha) lygio kvadratui.

Noras komentuoti, esant vienodom kitom sąlygom, yra gauso funkcija esamų komentarų skaičiaus atžvilgiu (labiausiai norisi komentuoti kai komentarų jau yra, bet dar ne per daug).

Nors gal aš ir neteisus.

Eugenijus
2008 10 02 10:53

Ar čia man vienam toks agresyvus ružavas background’as akis drasko ir net atstumia?

PinkCity
2008 10 02 11:36

Ne, tikrai ne Tau vienam. Workin’ on it, kantrybės.

Eugenijus
2008 10 02 14:01

O pas patį Justą, tai dizainas fainas tik neradau kaip naršyti per senesnius įrašus.
Trūksta to „senesni įrašai” ar pan.
Apačioje „naujausi įrašai” ir „archyvas” to neskatina.
Taip ir likau neperskaitęs to ką galėjau ten perskaityti :]

Justas
2008 10 02 18:49

Eugenijau, ar tikrai korektiška Jovitos tinklaraštyje apie tai šnekėti? 🙂

erotine fotosesija
2013 01 18 12:57

Manau būtų naudinga funkcija – galimybė reitinguoti komentarus (+ ar -). Toks dalykas gelbsti, kai straipsnis sulaukia daugybės komentarų – tuomet nesinori skaityti visų iš eilės, o pakaktų peržvelgti geriausius ir galbūt juos komentuoti. Galų gale tokiu būdu tebūnie įvertinti gerų komentarų autoriai. Suprantu, esant tokiai komentarų pateikimo struktūrai, kai galimas perkomentavimas, jų dėlioti eilės tvarka pagal reitingą nebūtų galima, bet gal vertėtų įvesti kažkokių žvaigždučių rodiklį.
Antras dalykas, nemanau, kad raktažodžio naudojimas komentaro autoriaus lauke yra pats blogiausias dalykas, kadangi autoritetingų tinklalapių atstovai neleis sau rašyti menkaverčių komentarų, o tokia forma išreikšta ale “partizaninė” savireklama duoda paskatų dalyvauti komentavime. Čia tas pats kas forume suteikiama galimybė įsidėti parašą su savo nuorodomis. Gal čia būtų sprendimas – galimybė komentuotojams registruotis ir susikurti profilį, kur būtų galimybė apsirašyti savo “homepage”, tuomet šalia komentuotojo vardo dar galėtų atsirasti jo tinklalapio aktyvus pavadinimas.
Ką mano kiti?

Leave a reply