John Medina: Kaip veikia smegenys

Svarbiausia Smegenų taisyklė yra tokia, kurios neįmanoma įrodyti ar apibūdinti, tačiau aš ja tikiu visa širdimi. Tai, ką bandė man pasakyti mano sūnus, yra smalsumo svarba. Jo ir visų mūsų labui norėčiau, kad mūsų klasės ir darbo vietos būtų įrengtos, atsižvelgiant į mūsų smegenų poreikius. Jei viską reikėtų pradėti iš naujo, smalsumas būtų svarbiausias ir griovimo, ir atstatymo komandos variklis.

Skaitydama šią knygą pasikartojau neurologijos kursą, kurio mokiausi studijuodama psichologiją. Universiteto laikais šis dalykas man buvo pakankamai neįdomus – na, tos visos smegenų dalys ir jų funkcijos, tarpsinapsinės jungtys ir hormonai… Suprantu, kad mano smegenyse vyksta begalės procesų man to nė nenutuokiant, bet man studentei buvo nesuprantama, kur šias žinias galėčiau panaudoti praktiškai.

Knygoje “Kaip veikia smegenys” kiekvieno skyriaus pabaigoje būtent pabrėžiama, kaip ką tik išvardintą ir paaiškintą informaciją galime panaudoti kasdienybėje, siekdami palengvinti sau ir kitiems gyvenimą. Daug praktinių patarimų pedagogams ir verslo vadovams – iš esmės visiems, dirbantiems su žmonėmis.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 31

Pasidalinkite savo mintimis