Fredrik Backman: Dalykai, kuriuos mano sūnus turėtų žinoti apie gyvenimą

Visąlaik, kai buvau paauglys, žmonės bet kokia proga laidė gerklę: “Elkis kaip tikras vyras.” Mane, dvidešimtmetį, tai gerokai kėlė aukštyn, kol suvokiau, kad tikri vyrai gali sėdėti ir nelaidyti gerklės, taip pat ir klausytis. Ir pripažinti savo klaidas. Taigi nepadaryk tokios pat klaidos kaip aš. Niekuomet neapšauk “boba” ko nors ledo ritulio salėje, taip apibūdindamas silpnumą. Vieną dieną tu apsikabinęs laikysi moterį, kuri gimdo tavo vaiką, ir tada gėdysies labiau, nei kada nors buvai savo gyvenime gėdinęsis. 

Nedidukė knygelė, kurią garsus norvegų rašytojas Fredrik Backman dedikavo savo pirmagimiui, kontempliuodamas savo patirtis tapus tėvu. Kai kurie nutikimai komiški, kai kurie – priverčiantys susimąstyti ar persvarstyti savo įsitikinimus.

Smagu skaityti toms ir tiems, kurie turi vaikų ir kuriems jau teko patirti tas bemieges naktis, nesibaigiančius monotoniškus žaidimus ir žongliravimą kojomis bei rankomis bandant pakeisti prikakotas sauskelnes. Nesusidūrusiems su šiais dalykais skaitytojams tie pasakojimai gali pasirodyti pernelyg perdėti, groteskiški, todėl netikroviški, bet… deja.

Nuoširdi, atvira, linksma ir jautri knyga. Vietomis nuobodoka.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 7.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 12

Pasidalinkite savo mintimis