Apie fizinį aktyvumą kasdien

judesysKažkur esu skaičiusi, kad teiginys, jog kai kurie žmonės yra tiesiog liekni savaime ir viskas, nors visiškai nieko dėl to nedaro, yra mitas. Esą dažno liekno žmogaus gyvenimo būdas yra kitoks, jam atrodo tiesiog natūralu ir savaime suprantama rytą pradėti mankšta, dažnai, po nedaug ir subalansuotai maitintis, nuolat būti fiziškai aktyviu ir panašiai. Visa tai yra taip įprasta, kad asmuo teigia: ne, aš tikrai nieko specialiai dėl to lieknumo nedarau!

Tuo tarpu storuliai, kiauras dienas drybsantys ant minkštų sofučių, ryjantys čipsus ir bandeles, į už penkių minučių kelio pėsčiomis esančią parduotuvę važinėjantys patogiais automobiliais ir teigiantys, kad neturi laiko kažkokiems sporto klubams piktai tarsteli: tokį jau mane gamta sutvėrė, nieko negaliu padaryti, lėta medžiagų apykaita. Žinoma, daug reiškia ir genai, paveldėtas sudėjimas, tačiau tai, kas nuo mūsų priklauso, galime pakeisti.

Tai va galiu papasakoti, ką aš įprastai darau, visiškai nesistengdama būti lieknesnė, tiesiog dėl puikios savijautos: kiekvieną rytą, vos išlipus iš lovos lengvai prasimankštinu – padarau bent tris joginio saulės pasveikinimo ciklus, po kurių nuraminu kvėpavimą ir mintis, pasikraunu pozityvios energijos gerai dienai, pavalgau lengvus pusryčius, dienos bėgyje taip pat nepamirštu dažnai, bet po nedaug užkąsti – kasdien būtinai valgau sriubos, dažnai geriu arbatą ir vandenį, nepamirštu daržovių ir pieno produktų. Būdama darbe stengiuosi bent kiek pajudėti, pratampyti raumenis, jei visai neturiu tam sąlygų, tai bent tualete. Šaltuoju metų laiku mažiausiai tris kartus per savaitę einu į jogos užsiėmimus (einu, ne važiuoju!), kur kaskart po dvi valandas kruopščiausiai išmankštinu kiekvieną kūno raumenėlį, raiščius ir sąnarius, tuo tarpu dabar, kai šilčiau, vakarais mankštinuosi lauke – prie parkelyje esančių treniruoklių. Mėgstu ilgus pasivaikščiojimus sparčiu žingsniu (ir mano šuo jiems neprieštarauja), liftą kartais pakeičiu laiptais. Savaitgaliais prasidėjo darbai sodybėlėje – tarp saulės vonių seansų ir knygų skaitymų tenka ir fiziškai paplušėti! Tai va. Judu, judu, judu, sveikai maitinuosi ir stengiuosi nestresuoti – tai kol kas ir nestorėju!

Tiesa, dar tęsiu Activia jogurtų eksperimentą – man labai patinka juose esančios pilnos sveikos didžiulės uogos, o pilvo reikalai nesikeičia į jokią pusę – nei į blogesnę, nei į geresnę – galbūt todėl, kad jais ir šiaip nesiskundžiu?

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

1 komentaras

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Pijus
2011 05 02 | 22:04

“Būdama darbe stengiuosi bent kiek pajudėti, pratampyti raumenis, jei visai neturiu tam sąlygų, tai bent tualete.”

Čia tipo kai tuštiniesi prasitampai vidnius raumenis ? 😀

Palikti atsakymą