Apie dabar

Dažnai kalbama apie tai, kad reikia mėgautis procesu, o ne tik rezultatu, pačia kelione, o ne tik jos tikslu. Ir tai – teisingi žodžiai, mat procesui, kelionei mes skiriame žymiai daugiau laiko, iš esmės pats gyvenimas yra procesas.

Kai koncentruojamės tik į galutinį rezultatą, praleidžiame pro akis bei ausis begales svarbių ir malonių akimirkų – gyvenimas tarsi bėga pro šalį sušmėžuodamas tarsi medžiai pakelėje, lekiant greitkeliu. Pastebėti medžius, pasimėgauti jų žaluma ir galybe labai svarbu!

Tačiau nemaloniausias faktas yra tas, jog net ir pasiekę savo tikslą, savo veiksmų rezultatą, dėl kurio taip stengėmės, mes juo pasidžiaugiame labai labai trumpai. Vos kelias akimirkas. Mažutė euforija, atodūsis, šypsena, o tada – vėl pirmyn, koks kitas tikslas?

Dėdami visas pastangas norimo rezultato link mes įsivaizduojame, kokie būsime laimingi jį pasiekę, kaip tuomet mėgausimės savo gyvenimu, būsime visiškai patenkinti. Tačiau pasitenkimas šmėžteli kaip margas paukštelis prieš akis ir vėl nulekia girios tankmėn.

Apie dabar

Kaip išmokti sąmoningai mėgautis tuo, ką turi?

Gali padėti paprasčiausia dėkingumo praktika. Bent jau pradžioje primygtinai rekomenduoju atlikinėti ją raštu – tiesiog sudaryti 20 (50, 100) dalykų sąrašą, už ką šiandien esi dėkingas – sau, artimiesiems, pačiam gyvenimui.

Kiekvieną vakarą apžvelgti praėjusią dieną ir prisiminti žmones, kuriems jautiesi dėkingas. Kai užpuola nemalonūs nesklandumai, keliantys stresą, vėlgi prisiminti, kiek daug yra malonių, džiuginančių dalykų.

Pabandom?

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

1 komentaras

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

2efficacious
2022 02 17 | 17:02

1ballast

Palikti atsakymą