Violently violet

2008-01-22

violently.jpgRoses are red, violets are blue… Būtent! Tai kodėl tokie kvaili angliški pavadinimai? Mėlynos žibuoklių akys žvelgia violetine šviesa…

Aš jau oficialiai užsikabliavau už violetinės. Po to, kai pavydžiu žvilgsniu nužiūrėjau brolio draugės batus, neturėjau ramybės, kol šio šeštadienio apsipirkinėjimo pasekmės negulėjo ant mano lovos – gražios, violetinės… Ir kai šiandien įžygiavau į ofisą violetiniu golfuku, violetinėm pėdkelnėm ir antikvariniu močiutės žiedu violetine akim apsiginklavus, kolegės kraipė kraipė galvas ir nusprendė, kad kaip nuo žurnalo viršelio nužengus atrodau… Chi chi. Tinklaraščio spalvų anei pavadinimo nesiruošiu keisti, nes pastovumas nėra man būdinga savybė – nebesugalvoju, kokia spalva nesu persirgus. Buvo geltona, buvo mėlyna, oranžinė, raudona, ruda, periodiški juodos ir baltos priepuoliai, žalia, rožinė, o dabar štai prašau.

Aišku, visada visur matydama paslėptas prasmes, ieškau jų ir spalvų pasirinkimuose. Dažniausiai obsesija mus užpuola to dalyko, kurio mums arba labiausiai trūksta, arba kuriuo itin stipriai gyvenam. Na tai žiūrom, iš kur čia ta violetinė.

Internetas sako, kad ši spalva simbolizuoja kūrybinį mąstymą, valdžią, aristokratiškumą, savigarbą, stimuliuoja gyvybines jėgas. Reiškia taurius dvasinius siekius, todėl ji visada buvo siejama su religija. Ši spalva nuramina nervus bei yra ypatinga dėl gydomųjų antiseptinių savybių. Žmones, pasirinkę violetinę spalvą, reprezentuoja misticizmą, paslaptį ir magiją. Tai lakios vaizduotės ir stiprios intuicijos asmenys, linkę į meditaciją. Violetinė turi ir raudonos, ir mėlynos spalvų savybių, simbolizuoja pritarimą ir norą suprasti neįprastus dalykus, išreiškia garbingumą, dvasingumą. Tokius žmones žavi chaosas, spiritizmas ir vaizduotės sfera. Violetinė spalva simbolizuoja karališką didingumą, pabrėžia susitvardymą. Ji naudotina intelektualiniams, protiniams gabumams, pasitikėjimui savimi stiprinti, reikšti valdingumą. Krikščionybėje violetinė – tai atgaila, auka, nuolankumas, pasninkas, užuojauta. Taip, taip, laidotuvių reikmenyse juoda su violetine dominuoja, o dar žmonės ją senmergių spalva pravardžiuoja.

Niu tai žodžiu aš tokia karališkai paslaptinga ir mistifikuota pasijaučiau, faina. Tokia rimta spalva, nesakykit, kaip ir žalia. Vaikai jų nesirenka. Diagnozė – suaugau. Ajoi.

4 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams