Kaip ten tie E

2010-03-20

lovin

Vakar buvau SveikoVaiko.lt PDF‘e (paskaitoje-diskusijoje-filme) Audiovizualinių studijų centre, žiūrėjom Food Inc. Šiaip filmas toks pakankamai propagandinis, sąmokslo teorijos tipo, bet niekas nepaneigs, kad karves, kiaules ir viščiukus, kuriuos paskui patiekiame ant savo stalų, laiko, kankina ir žudo neįmanomai siaubingomis sąlygomis, šeria bala žinia kuo, apie palakstymą arba saulės šviesos matymą nė nesvajojant. Jei nebūčiau buvus vegetarė, po šio filmo vis viena būčiau tapusi.

Aišku, pesticidų prifarširuotos daržovės, genetiškai modifikuoti ankštiniai ir konservantais bei dažikliais turtingi pieno produktai taip pat nieko gero – nuoširdžiai pažadėjau sau kuo atidžiausiai skaityti E išvardinimus ant pakuočių.

SveikoVaiko.lt kūrėjai dar prašė pamėtėti idėjų dėl socialinės reklamos apie kenksmingus priedus. Iš publikos sulaukta raginimų akivaizdžiai demonstruoti, kokias baisias ligas sukelia besaikis E vartojimas, ir panašiai. O aš nesutinku. Juk garsusis bihevioristas B. F. Skinneris įrodė, kad paskatinimas už teigiamą elgesį veikia kur kas geriau, nei bausmė už neigiamą. Tarkim, vietoj tų visų kruvinų reklamų su mirusiųjų vainikais ir žvakutėmis, skatinančių prisisegti saugos diržus, man daug labiau sąmonėn įsirežia toks filmukas (nors manęs skatinti prisisegti diržą tikrai nereikia, aš be jo jaučiuosi kaip nuoga):

Taip pat daug kartų yra įrodyta, kad žmones nepaprastai veikia placebo efektas, ir jei aš kas kartą, valgydama majonezą su E954, įsivaizduosiu, kaip jis man sukelia astmą, žiū, vieną dieną ir pradėsiu dusti. Mane žymiai geriau veiktų skatinimas valgyti natūralius ekologiškus produktus be jokių priedų demonstruojant, kaip tuomet mano organizmas trykš sveikata ir gyvenimo džiaugsmu!

Ir dar aš pastebiu malonius pokyčius savo mąstyme, kai nuo skeptiško ‘aš tai žinau, bet kitų nuomonės nė neverta bandyti pakeisti’ pereinu prie ‘pasistengus ir pakeitus nors kelių žmonių nuomones, pasaulis tampa geresne vieta gyventi’. Pirmyn, SveikasVaike.lt!

12 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams