• Renginiai


  Mamos-dukros ryšys

  Mamos-dukros ryšys

 • Socializuokimės smarkiau


  PinkCity@FaceBook

  Instagram

  PinkCity@Youtube

  Laimės psichologija

 • Ką pamatyti ir ką aplankyti Koso saloje. 2 dalis

  2011-06-21

  Kaip jau minėjau praėjusiame įraše, Koso salos sostinė ir didžiausias miestas yra taip pat pavadinimu Kosas. Mano subjektyvia nuomone, pirmą kartą atostogaujantiems šioje saloje asmenims, kuriuos domina ne tik gulinėjimas paplūdimyje, o ir istorinių įdomybių apžiūrinėjimas beigi taupantiems eurą kitą geriausias pasirinkimas būtų apsigyventi pačiame Koso mieste, nes iš jo labai lengva viešuoju transportu pasiekti visus kitus miestus. Jei susidaro didesnė kompanija, gal visai neblogai ir automobilį būtų išsinuomoti (mažiausia matyta kaina – 30€ parai plius degalai, brangesni nei Lietuvoje). Mes keliavome dviese, pasirinkome ekonomiškesnį viešojo transporto variantą ir viskas buvo nuostabu – autobusai važinėja tiksliai pagal grafikus, vairuotojai labai draugiški, malonūs, visuomet pasiruošę padėti išsižiojusiam turistui, puikiai kalba angliškai.

  Taigi, autobusu (arba automobiliu, arba motociklu, gal netgi ir dviračiu) galima nuvykti į šiuos Koso salos miestelius:

  Tigaki. Vietinių turistinių įžymybių rasti nepavyko, greičiausiai jų čia ir nėra, kadangi miestelis garsėja tiesiog puikiu savo paplūdimiu – netgi senovėje kalnuose gyvenantys vietiniai atvykdavo čia pailsėti. Iš tiesų Tigaki paplūdimys buvo vienas geriausių iš aplankytų, ne veltui jis ne kartą buvo apdovanotas mėlynąja vėliava. Smėlis čia smulkus ir baltas, krantas pakankamai seklus, taigi idealiai tinka šeimoms, atostogaujančioms su vaikais, yra visi patogumai – persirengimo kabinos, dušai, tualetai, netgi sūpynės ir kabykla, ant kuriuos galite pasidžiauti savo permirkusius maudymosi kostiumėlius!

  Tigaki

  Zia. Senas tradicinis miestelis Dikaio kalno papėdėje, iš kurio atsiveria stulbinanti panorama (nuotraukose to grožio nepavyksta perteikti). Siauros gatvelės smagiai vinguriuoja aukštyn ir žemyn, stypso bažnytėlė, vietiniai pardavinėja rankų darbo dirbinius, yra zoo parkas, kuriame galima pamatyti visus saloje gyvenančius gyvūnus. Netoliese (kelis kilometrus suvaikščiojome pėsčiomis) yra taip pat jaukūs ir gražūs tradiciniai Evangelistria, Lagoudi miesteliai.

  Zia

  Zia ir aplink

  Kardamena. Kadaise ji taip pat buvo senovinio stiliaus miestelis, tačiau dabar tapo modernia turistų nutūpinėta poilsiaviete – čia galima rasti ne tik restoranų, patiekiančių tradicinį graikišką maistą, bet ir naktinių barų, klubų, todėl Kardameną dažnai renkasi jaunimas iš Vakarų Europos ir Skandinavijos. Paplūdimys akmenuotas, siauras, krantas staigiai gilėja, nepatiko. Miestas pastatytas ant senovinės gyvenvietės, pavadinimu Alasarna, griuvėsių, todėl netoliese gali pamatyti jos liekanų – keletą akmenų, kolonų duženų, viskas apaugę piktžolėmis.

  Kardamena

  Kefalos. Kalnų miestelis, kadaise buvęs salos sostine, kažkur netoliese gimė patsai Hipokratas. Įsikūręs aukštai pusiasalyje, todėl nuolat glostomas vėjų – neveltui vaikščiodamas po apylinkęs daug kur išvysi senovinių vėjo malūnų liekanas bei moderniąsias vėjo jėgaines. Nusileidus kelis kilometrus žemyn atsidursi Kamari paplūdimyje – kiti jį vadina tiesiog Kefalos paplūdimiu. Vanduo krištolo skaidrumo, tačiau vėsus – pats šalčiausias iš visų salos krantų. Paplūdimys labai gražus, balto smėlio, jaukioje įlankėlėje, su vaizdu į kalnus į mažulytę netoliese esančią salelę su mėlynstoge bažnyčia.

  Kefalos

  1 dalis.

  3 dalis.

  Beveik 4 dalis.

  1 komentaras

  Pasisakyti

  RSS šaltinis šio įrašo komentarams