Feminine PinkCity I

2008-01-09

feminine_side.jpgTurbūt ne kartą esu minėjusi, jog vienas nuostabiausių dalykų man yra stebinti save atrandant viduje kažką nauja. Komentuodama kitų merginų tinklaraščiuose bei rašydama savo įrašus pastebėjau, jog esu pakankamai feministiškų pažiūrų.

Stereotipiškai susiformavo neigiamas požiūris į feminizmą dėl aklų fanatikių, teigiančių, kad visuomenė be vyrų būtų daug tobulesnė ir pan. Lygiai taip pat, kaip islamo reputaciją krikščioniškame pasaulyje yra sugadinę fanatikai teroristai, tačiau tai nereiškia, jog pati islamo religija yra blogis. VU Lyčių studijų centro tinklapyje radau tokį feminizmo apibrėžimą: tai „…socialinis judėjimas, siekiantis lygių teisių moterims, reikalaujantis vienodo moterų ir vyrų statuso, ir laisvės apsispręsti dėl savo karjeros bei gyvenimo būdo”.

Nesiruošiu aktyviai įsitraukti į jokį judėjimą ir rengti demonstracijų. Tiesiog karts nuo karto savo tinklaraštyje išsakysiu savo nuomonę apie tas sritis, kur lygybės tarp lyčių trūksta, mano akimis žiūrint.

Labai džiaugiuosi, kad įstatymiškai jau leidžiama moteriai pavarde nedemonstruoti savo šeimyninės padėties. Anglakalbės moterys seniau išsikovojo tą bendrą Ms. vietoj Mrs. ir Ms., ir man taip keista, kad lietuvės vis dar iš seno papratimo ištekėjusios tampa -ienėm, o dukras registruoja -aitėm, -ytėm ir -utėm. Nes kai sėdi poliklinikoj ir Tave pakviečia Pavardaite, nors Tau keturiasdešimt trys, Tau labai smagūs tie oho-kokia-senmergė žvilgsniai? Kodėl vyro pavardė nerodo, vedęs jis, ar ne?

Man iš tiesų sunku suprasti priežastis, kodėl moterys nesirenka pavardės Pavardenė vietoj Pavardenienė:

- Nes tos, kurios teka, yra labai konservatyvios ir linkusios viską daryti taip, kaip darė jų mamos ir močiutės?

- Nes negražiai skamba? Šitas argumentas iš esmės turėtų būti labai retas, nes negražu≠neįprasta. Paaiškinkit, kuo Zvonkienė būtų buvę geriau nei Zvonkė? Jei jau pavardė ir taip negraži, netikiu, kad prilipdžius kiaušinienės galūnę tampa mielesne ausiai.

- Nes bijoma išsiskirti iš minios? Čia jau beveik tas pats argumentas, kaip pirmasis. Aš akivaizdžiai pritrūkau variantų. Turi kokių nors minčių?

33 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams