Darbo birža: antras dublis

2009-02-19

Visų pirma turėjau atvykti į tam tikrą renginį – supažindinimą su Lietuvos darbo biržos teikiamomis paslaugomis. Iš esmės tai buvo jų internetinės svetainės pristatymas skaidrėmis, nieko daugiau. Bet kadangi www.ldb.lt nuodugniai išsityrinėjusi nebuvau, likau maloniai nustebinta, kad, tarkim, galiu save vadinti talentu ir užsiregistruoti į talentų banką, nes – koks neįtikėtinas puikumas – atitinku tris sunkiai pasiekiamus kriterijus: turiu aukštąjį, kalbu viena iš ES kalbų bei moku dirbti kompiuteriu!

Dar patiko faktas, jog neturiu teisės atsisakyti darbo pasiūlymų, jei iki darbovietės reikia vykti mažiau nei tris valandas. Ypač sunkiai sumąsčiau tokią vietovę Lietuvoje, į kurią iš Kauno važiuočiau ilgiau. Tai galėtų būti Nida, su sąlyga, jei nespėju laiku į keltą. O daugiau?

Taipogi man pasiūlė nemokamą psichologinę pagalbą: tiek individualias konsultacijas, dešimt seansų, tiek grupinius užsiėmimus. Nieko nelaukdama užsirašiau į artimiausią iš pastarųjų – streso įveikimas ir prisitaikymas prie pokyčių, netekus darbo. Nes man dėl savęs jau neramu. Tiesa, iki šiol gyvenau gerai, bet kai vakar sulaukiau dviejų kvietimų į pokalbius dėl darbo, naktį sapnavau kraupius košmarus, su realiais spiegimais, bėgimais iš lovos ir panašiai. Bijosiu šiąnakt užmigt, nes buvau jau viename iš interviu ir esu pakviesta į pokalbį su vadovu. Man nebejuokinga.

Kvailiausia, kad visi sako, kad krizės akivaizdoje nerealiai sunku yra susirasti darbą, ir jei neduokdie mane pasirinks, atsisakydama jausiu gniuždantį visuomenės spaudimą. Galėčiau nesiųst iš viso niekur jokių CV, bet vėl – tas nelemtas spaudimas! Na, tikiuosi, viskas baigsis gerai. Tapsiu atspari darbo pasiūlymams ir visuomenės nuomonei.

Grįžtu į darbo biržos koridorius. Einu į pirmąjį susitikimą su savo konsultante. Kokio darbo ieškote? Personalo vadovės. O dar? Turiu psichologijos bakalaurą ir magistrą, tai gal psichologės? Nebūna beveik tokių pasiūlymų. Gal rašau, kad administratorės? Nes turiu ką nors parašyt. Naaa… gerai. Puiku. Šiuo metu Kaune yra dvi laisvos adminstratorių pozicijos. Štai viena, reikia mokėti anglų kalbą, tai, aišku čia jums ne, ar ne? Kodėl gi, moku anglų. Čia gi versti reikės! Kitas – pusė etato. Netinka, ar ne? Mhmhm… Na žodžiu, parašau, kad jums šias pozicijas pristačiau ir jūs CV išsiuntėte. Toliau. Pinigėliai. Kadangi esate atleista darbdavio iniciatyva, nedarbo išmoka jums priklauso tik po mėnesio nuo atleidimo datos, taigi kovo penktą. Galbūt tuomet ir pasimatykime? Na, tai iki!

15 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams