Burbulai, bankai ir pinigai

2011-03-30

Truputėlį paburbuliuosiu. Ir man kartais galima. Apie bankus. Man amžinai iškyla su jais problemos, kai noriu apmokėti už didesnį pirkinį stambesnę sumelę. Pagal mano pasirašytą elektroninės bankininkystės sutartį vienos operacijos metu galiu pervesti tik 2000Lt, o per dieną – tik 4000Lt (jei noriu, galiu nuvykti į banko skyrių, nusipirkti slaptažodžių generatorių už 20Lt ir pasididinti limitą, bet kad aš nedažnai tokiom sumom švaistausi), todėl lieka kitas variantas – išsigryninti pinigėlius. (O dar vyriausybė nori sumažinti operacijų grynaisiais mastą, kai tokios sąlygos! Aš suprantu, kad tai neva dėl mano pačios saugumo, kad koks sukčius neįsisuktų į mano e-sąskaitą, bet na… negi darysiu įmonei po keletą pavedimų per parą kelias dienas, kol susimokėsiu už pirkinį?)

Amžinai pamirštu, kokią sumą per mėnesį galiu išsigryninti bankomate nemokamai. Kai skambinu ir teiraujuosi, nebeatsimenu po savaitės. Todėl šįkart nusprendžiau kreiptis per e-bankininkystės sistemą, siųsdama pranešimą. SEB bankas atsakė po poros valandų – konkrečiai nurodė sumos limitą bei mokestį už tai, jei jį viršysiu.

Tuo tarpu DnB Nord bankas eilinį sykį užkniso. Visų pirma juokinga, kad norėdamas siųsti pranešimą kontaktų centrui gali pasirinkti, ar jis bus pasirašomas, ar ne. Jei nusiunti nepasirašomą, gauni atsakymą: „Laba diena, dėkojame, kad naudojatės DnB NORD banko paslaugomis. Atsiprašome, tačiau pagal Jūsų pateiktą Nepasirašomą laišką negalėsime įvykdyti prašymo. Prašome parašyti Pasirašomą laišką, kurį reikia patvirtinti TAN kodais. Dėkojame“. Kokių velnių tuomet yra sukurta galimybė laiško nepasirašyti?

Saugumas

Uf, išsitraukiu iš po devynių užraktų tą savo TAN kodų popiergalį, kad pagaliau išsiųsčiau pasirašomą laišką. Atsakymą į jį gaunu po  daugiau nei paros (!), matyt labai ilgai užtruko atsakymo ruošimas. Rašoma: „Informuojame, kad gaunate įplaukas iš darbovietės, kuri yra sudarius darbo užmokesčio pervedimo sutartį. Todėl pagal pranešimą bankui apie taikytinas mokėjimo kortelės sąlygas pagal sutartį, Jums gali būt taikomi šie mokesčiai: iki 2011.04.01 mokestis už grynųjų pinigų išėmimą AB DnB NORD (Lietuvoje ir Latvijoje) ir SEB bankų bankomatuose - pagal pasirašytą sutartį; nuo 2011.04.01 išgryninus daugiau nei 3000 Lt per mėnesį, taikomas 0,4 proc. mokestis, kuris skaičiuojamas nuo sumos, viršijančios 3000 Lt limitą.

Ak jūs rupūžės!

Aš super saugiai išsiunčiau tą suknistą klausimą, tačiau gavau špygą: pagal sutartį, vaikeli, gali išsiimti… Kokia ta sutartis? Kokia ta suma, po velnių?!

Taipogi jie mane nervina su tuo reikalavimu kaitalioti prisijungimo slaptažodį kas kelis mėnesius. Na pamirštu aš, kai jų tiek daug, o kasdien neprisijunginėju! Ir neleidžia vėl to paties, kadaise buvusio nustatyti. Sakau, suvokiu, kad tai dėl mano pačios gerovės, tačiau gal kažkokiu būdu savanoriškai galėčiau sumažinti savo saugumo lygį?

Taigi va, ir paburbuliavau.

11 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams