Švelni fokusuotė

Žinai, kaip būna, kai kartais lepteli kažką, dėl ko paskui prikandi liežuvį ir pagalvoji kaip aš čia taip. Tai man taip neseniai įvyko su viena jogos mokytoja, kai mes, kupinos didžios pagarbos viena kitai, nesusitarėm, kuri kurią praleis pirmą pro duris (idiotiška situacija, užknisa visada), ir man visai nemąstant išsprūdo „eikite pirma, juk Jūs vyresnė“. Nu kaip taip galima moteriai pasakyti?! Ji vis viena išsisuko, grįžusi kažko pasiimti, kad pirma praeičiau aš, o paskui, lipdama laiptais, kvatojo: „o aš dar ir nesijaučiu tokia visai sena!“.

Ir šioje vietoje būtų labai pravartu pastebėti, kad iš tiesų dauguma mano jogos mokytojų atrodo daug jauniau, nei jų-bendraamžės-ne-jogos-mokytojos. Ta, kuri yra mano pati pati mėgstamiausia, tai iš viso: ne tik aš, bet ir brolis, sesė, ir kiti (kaip paaiškėjo), manėme, kad ji maždaug mano amžiaus – 26-27 metų, ir kai vieno užsiėmimo metu ši leptelėjo, kad susipažino su joga būdama trisdešimties, visai grupei atvipo žandikauliai ir viena moteriškė tylutėliai, pratęsdama balses, numykė: tai kiek Jums metų?, bet klausimą ištarė lyg ir sau, todėl į jį nebuvo atsakyta; vėliau ta mokytoja kažkaip užsiminė, kad joga užsiima septynerius – aštuonerius metus, tai taip susiskaičiavom, kad jai jau netoli keturiasdešimties, ir dabar aš apskritai į ją kaip į stebuklą žiūriu (kai sėdžiu šalia, spoksau į veidą, netikiu jokiais būdais tokiu skaičiumi). Atrodo, lyg joga būtų jaunystės eliksyras (aišku, kalbu ne tik apie asanas: nepaprastai svarbu ir mityba, meditacija, gyvenimo filosofija ir požiūris į pasaulį), nes, sakau, turim ir daugiau gyvų pavyzdžių. Tai kaip faina!

Švelni fokusuotė

O grįžtant prie tos anos mokytojos, kurią aš taip negražiai pavadinau vyresne: prasitariau sesei, kad nelaukiu jos užsiėmimo, nes bijau keršto. Ir neveltui – buvau pastatyta aukštyn kojomis ant smakro! Čia, aišku, juokauju dėl keršto – kai mane mokytojos taip pratampo, jaučiuosi kaip po fantastiško viso kūno masažo.

Man labai patinka, kad jogos centre, kurį dabar lankau, yra mokytojų įvairovė, ir kaskart eidama į užsiėmimą spėlioju, kas šiandien jį ves. Anksčiau poroje vietų teko lankyti jogą nuolat pas tą pačią mokytoją – viena iš jų buvo stebuklingai nuostabi – bet nemanau, kad yra gerai prisirišti prie asmenybės (tiesą sakant, siekdama radikalaus individualumo, aš apskritai esu linkusi neigti autoritetus). Viena mokytoja pastebi tai, ką praleidžia kita, kiekviena atskleidžia atskirą požiūrį į tuos pačius dalykus, ir taip gali atrasti savąją tiesą (individualume, šlovingasai o, klestėk!)

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 1

5 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

indre
2010 02 01 | 11:01

skaitau ir mąstau…kaip galėtų atrodyto poza aukštyn kojomis ant smakro ?! Ale kai pamačiau, tai net aiktelėjau. Jau parėjusi iš darbo pamėginsiu, ar įmanoma, ką nors panašaus išspausti be jogos treniruočių 😀

PinkCity
2010 02 01 | 11:09

Būk atsargi, mieloji. Gerai apšilk prieš tai, nes dar sprandą nusisuksi. Šiai asanai reikalingi ypač stiprūs nugaros raumenys, dauguma pradedančiųjų kojas pakelia vos pusmetrį nuo grindų, bet ir tai gerai, nes stiprina nugarytę. Iš nuotraukos gali pasirodyti, kad didžiuma kūno svorio tenka rankoms, bet kai darai, tai tikrai PAJAUTI savo smakrą 🙂

Kamanė
2010 02 01 | 12:59

Žinai, norėčiau ir aš patapt joge. Aš tikiu joga, tik vis “nerandu laiko” pradėti.

Gražus įrašas, daugiau tokių.

“Anksčiau poroje vietų teko lankyti jogą nuolat pas tą pačią mokytoją – viena iš jų buvo stebuklingai nuostabi – bet nemanau, kad yra gerai prisirišti prie asmenybės (tiesą sakant, siekdama radikalaus individualumo, aš apskritai esu linkusi neigti autoritetus).” – sakinys , kurio man šiandien labai reikėjo.

PinkCity
2010 02 01 | 14:30

Į sveikatą!

2advising
2022 02 17 | 17:20

2bracelet

Palikti atsakymą