Sayaka Murata: Kombinio moteris

– Nes esate pernelyg keista. Trisdešimt šešerių netekėjusi valandinė kombinio darbuotoja, negana to, turbūt ir nekalta, kas dieną beviltiškai entuziastingai kviečianti pirkėjus, geros sveikatos, bet nepanašu, kad ieškanti normalaus darbo. Jūs svetimkūnė, per daug atgrasi, kad kas nors būtų ką sakęs. Tačiau paslapčiomis apie jus kalbėjo. O dabar išrėš tiesiai į akis. 

Nepaprastai lengvas, žaismingos nuotaikos, trumpas ir paprastas romanas apie moterį, dirbančią nedidelėje parduotuvėje ir tuo besimėgaujančia. Žinoma, jos šeimai ir draugėms tai neatrodo normalu – juk reikėtų pamažu eiti prie normalaus gyvenimo būdo – šeima, rimtas darbas. Bandydama laviruoti tarp įtikimo visuomenės nuomonei ir savo patogumo Keiko netgi ryžtasi keistokiems sprendimams.

Bandymus pritapti ir keistus nepritarimo žvilgsnius kada nors gyvenime tikriausiai esame patyrę visi. Nuo mūsų vidinės stiprybės priklauso, kiek pasiduosime visuomenės lūkesčiams ir eisime tuo keliu, kurio visi iš mūsų tikisi, o kiek išlaikysime savo tikrosios savasties. Puikus japoniškas romanas savotiškai nuramina ir teikia vilties, kad būti kitokiu – nieko tokio.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 20

1 komentaras

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

1cincinnati
2022 06 22 | 18:22

3tattered

Palikti atsakymą