Žmonės įsivaizduoja, kad užsidirbo

Kažkaip niekada nerašiau apie politiką, bet dabar parašysiu. Nes jau juokas ima visaip kaip iš šito suknisto socialinio neteisingumo, kuris viešai vadinamas socialiniu teisingumu.

Esu radikaliai liberalių pažiūrų, su anarchijos prieskoniais (ne, tikrieji anarchistai nėra banditai, tai žmonės, tikintys, kad be valdžios gyventų geriau. Ir aš tuo tikiu). Nes kai dirbau ir mokėjau mokesčius valstybei, nuoširdžiai tikėjau, kad ne be reikalo. Kad susirgus ji mane pagydys, netekus darbo ar apnėštėjus – išlaikys, kaip kad aš prisidėjau prie jos išlaikymo; ir kad kuo daugiau aš jai duosiu, tuo daugiau prireikus gausiu atgal. Pasirodo – ne. Nes jei uždirbi sąlyginai daug (tuo pačiu du trečdalius sumokėdamas valdžiai), prireikus socialinių išmokų gausi panašiai tiek, kiek tas, kuris uždirbo ir mokesčių mokėjo mažai, nes toks yra socialinis teisingumas! Kirskime per išmokų lubas, skriauskime tuos, kas įprato gerai gyventi (nėr čia ko!), tegu visi bedarbiai, kūdikius sūpuojančios mamos ir pensininkai būna lygūs! Nesvarbu, kad vienam reikia mokėti komunalinius už dviejų aukštų namą, kitam – už vieno kambario butelį, kad vieno mašina suvalgo daug brangaus kuro, o kitam užtenka mėnesinio troleibuso bilieto, keisk savo įpročius, pratinkis prie naujų sąlygų, už didelius sumokėtus mokesčius valstybės malonės nenusipirksi!

Anksčiau aš nagais ir dantim kovojau dėl to, kad man darbo užmokestis būtų skaičiuojamas oficialiai ir legaliai, sumokant valstybei visus mokesčius (nors pamačius tas sumas svaigdavo galva – pagalvok, jei į rankas gauni, tarkim, standartinius du tūkstančius, tai valstybei susimoki pusantro tūkstančio! Jei įdomu, pasiskaičiuok savo įmokas). Jei dabar susirasčiau oficialų darbą, tikrai dėl vokelių nebesidraskyčiau, nes akivaizdu, kad didelės įmokos negarantuoja sočios ateities (I. Degutienė: „žmonės įsivaizduoja, kad užsidirbo pensiją, tačiau jie užsidirbo galimybę ją gauti, o pinigus suneša dirbantys žmonės“), jau geriau pačiai iš tų „juodų“ pinigų pasitaupyti „juodai“ dienai, bent jau būsi garantuotas tuo, ką turi. Jeigu nedevalvuos lito, aišku.

Ir taip, aš nepakeičiau pozicijos nuo tada, kai sakiau, kad viskas priklauso tik nuo paties asmens, kad neverta laukti gerovės iš valstybės ar dar kur nors – nes akivaizdu, kad sulaukti nelengva. Svajoju apie tokią šalį, kurioje nebūtų jokių valdžios institucijų, visi uždirbti pinigėliai priklausytų Tau vienam ir galėtum asmeniškai spręsti, kiek iš jų nori atsidėti ligos, motinystės ar senatvės atvejams. Žinau, būtų liurbių, kurie viską iš karto iššvaistytų, nieko nesusitaupytų ir paskui bėdai prispyrus elgetautų arba vogtų, bet aš samdyčiaus apsaugą nuo plėšikų, o širdies dėl nemokančių taupyti neskaudėtų, nes patys kalti. Tokia būtų mano rožinė anarchija.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

25 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Vaidas
2009 11 18 | 14:55

Žinai, pritariu tau. Kas iš to balto atlyginimo tau jei:

* Medicininių išlaidų visų nepadengs, juk dažnai yra privalomos “dovanėlės” bei kiek suprantu dabar reikės dar pačiam primokėti
* Pensijų sistema žlunga (ir kažin ar atsiras teisinga) – juk tauta sensta
* Tauta sens – neskatinama šeima bei skatinama emigracija

Salomėja
2009 11 18 | 15:06

Va va, kokios teisingos mintys :). Aš dabar jei rasčiau MIELĄ (o darbo biržoje šiandien siūlo ibero pardavėjos darbą ir sako: jūs tikrai nebūkite tokia išranki, pašalpą jau tuoj nutrauksim mokėti, o gyventi tai jums reiks, ką tada darysite?
Skamba lyg ta juokinga suma už kurią net batų nenusipirksi mane maitina ir nuomą už butą moka 🙂 ) darbą, tikrai nepergyvenčiau jei alga būtų vokelinė. Nes nepanašu, kad ką nors prarasčiau.

Draugas jau senokai šneka, kad būtų gerai jei atleistų nuo mokesčių, mainais, kad atsisakom policijos, greitųjų ir gatvių apšvietimo. Nes už tas sumas kurias moka žmonės mokesčiams, galima pasisamdyt apsaugą ar susimokėt gydytojo prireikus.

Toma
2009 11 18 | 15:46

Man keistokas tavo požiūris pasirodė (nebent aš ne taip supratau ką nors).. Lygiai taip pat keistai atrodė ir visos Amerikos streikai, kai Obama keitė jų soc.apsaugos sisemą į panašią kaip mūsų. Visi streikavo dėl to, kad iki šiol visi turėdavo pinigų visokiems gydymams tiek kiek patys užsidirbo, o esant naujai tvarkai turės visi vienodai (kaip uždirbanys mažai gaus tokias pačias paslaugas kaip aš, uždirbantis daug??). nematau aš čia jokios neteisybės. Net jei ir žmogus taupytų tuos pinigėlius ilgai, išikus kokiam insultui tų pinigų užtekų tarkim metams (gydymui, slaugai ir tt). o kas po to?

Aišku, galima į viską žiūrėi ir iš kitos pusės – moterėlė, nuo pat 21erių auginanti vaikus pai kalta, kad baigė tik mokyklą ir neturi kokio diplomo, kuris jai suteiktų galimybę gauti gerai apmokamą darbą..

PinkCity
2009 11 18 | 15:56

Nu tai sveikatos draudimas pas mumis vis viena visiems privalomas, nesakau gi, kad turčius turėtų gydyti kruopščiau ir atidžiau (tam jie duoda kyšius), kalbu apie išmokų priklausomybę nuo įmokų: jei dirbdama aš sumoku 1500Lt mokesčių per mėnesį, ištikus bedarbystei noriu gauti bent 1000Lt išmoką, o jei moku 300Lt mokesčių, tai man užteks ir ką aš žinau, kokių 500Lt išmokos. Argi taip nebūtų teisinga? O dabar jie sako, kad sumažins visas bedarbystės išmokas iki 650Lt, nes toks yra minimalus uždarbis atskaičius mokesčius, o kitaip žmonės nėra skatinami ieškotis darbo.

Vaidas
2009 11 18 | 16:09

Toma:
O kur teisybe?

Jei motinystes pašalpa gaudama matai, kad pinigų neužtenka (bo reikia kitus įsipareigojimus mokėti) bandai dirbti papildomai… o tau už tai panaikina motinystės pašalpą?

Tas pats pensininkams. Jei nėra ką veikti, tai ne jau negalima prisidurti papildomai?

Problema yra ta, kad tu mokėdamas sąžiningai mokesčius nori ir gauti tai kas tau priklauso. Studijuodamas investuoji pinigus į geresnį gyvenimą, dirbi stipriai dėl geresnio gyvenimo ir tikiesi saugumo…. o kuo toliau tas saugumo jausmas žlugdomas.

just
2009 11 18 | 16:15

“mainais, kad atsisakom policijos, greitųjų ir gatvių apšvietimo. Nes už tas sumas kurias moka žmonės mokesčiams, galima pasisamdyt apsaugą ar susimokėt gydytojo prireikus”

😀 😀 😀 nežinau su kuria smegenų dalim reikia išmastyt tokius perlus.. Somalis tikriausiai ideali vieta visiems anarchistams gyvent. Gyveni bunkeryje, važinėji su tanku, bet va užtat mokesčių mokėt nereikia.

Nereikia niekad prie kraštutinumų pult. Galima atsisakyt socialinio draudimo, gal dar medicinos ir aukšojo mokslo.. Bet kiekvienas sau policininko nesisamdysim, gatvių pats nenusitiesi, mokyklos nepasistatysi.

Salomėja
2009 11 18 | 16:41

O kuo blogai bunkeris ir tankas? Man tai tikrai neblogai, gal net ir iškeisčiau gyvenimą dabartinį į tai.
Kuria smegenų dalimi mąsčiau ne tamstos reikalas. Bet aš mieliai kviesčiau apsaugą kokiu nors asmeniniu telefonu. Nesutinku, kad policininko nenusisamdysi. Jau teko gatvėje policiją kviestis, po valandos kai jau namie žaizdas jodu valėm jie skambina ir klausia kur jūs dingot. Stovim atsiprašant, ypač kai viskas vyko prie nuovados beveik.
Gatvės dabar ir taip beveik neapšviestos – apsidairykit. Mokyklų skaičių mažina ir uždarinėja, bent jau mano gimtame mieste, taip kad nereikia apie jų statymą čia. Norės bendruomenė savo rajone gatvės – susimes vokelinius pinigus ir nusities. Kaip ir dabar daro.

eglė
2009 11 18 | 17:36

“Nesvarbu, kad vienam reikia mokėti komunalinius už dviejų aukštų namą, kitam – už vieno kambario butelį, kad vieno mašina suvalgo daug brangaus kuro, o kitam užtenka mėnesinio troleibuso bilieto, keisk savo įpročius, pratinkis prie naujų sąlygų, už didelius sumokėtus mokesčius valstybės malonės nenusipirksi!”

Negaliu susilaikyti nepakomentavus… Atsiprasau, bet skūstis tuo, kad neužtenka pinigų brangiam kurui, ar dviejų aukštų namo išlaikymui… juokinga, negali išlaikyt namo – parduodi namą, perki butuką. Galų gale, gal reikėtų pagalvoti ir apie darbą, kuris leistų išlaikyti norimą gyvenimo lygį :)Yra žmonių kurie, apskritai džiaugiasi, jei dar turi stogą virš galvos. Visiems dabar sunkūs laikai, taip pat ir valstybei. Esant kitokiai situacijai, tokie sprendimai nebūtų priimami. Pasilikti uždirbtus pinigus tik sau, naikinti socialinės apsaugos sistemą… šiuo metu dirbančiam žmogui tikriausiai taip naudingiau būtų. Bet kas pagalvoja apie vaikų namus, juos juk irgi kažkam išlaikyti reikia.. tas pačias mokyklas. Kas būtų, jei kiekvienas pradėtumėm galvoti tik apie Save, Savo pinigus… Nesakau, kad šiuo metu veikianti sistema yra gera… bet gal geriau negu jokios:) galbūt reikėtų kalbėti ne apie tai ką nugriauti, o apie tai, ką sukurti, pataisyti, pagerinti 😉 kad visiems geriau gyvent butu:)

Salomėja
2009 11 18 | 17:46

“Nesakau, kad šiuo metu veikianti sistema yra gera… bet gal geriau negu jokios:) “. Pati geriausia dabar yra sveikatos apsauga. Nenuostabu, kad prasidėjo neregėta gripo epidemija, nes niekas “nebeserga”. Tiek tos ir apsaugos.

Dali.us
2009 11 18 | 20:03

Esu kelis kartus rases apie tai, kad dabartine vyriausybe baigia sunaikini bet kokias paskatas dirbti legaliai, bet tai nereiskia kad kad aplamai moderni visuomene pasmerkta. paprasciausiai pas mus rinkimu sistema neveiia.. is cia ir visos blogyves.

eglė
2009 11 18 | 20:14

Manau, čia nekalbama tik apie sveikatos apsaugą. Bent jau pinkcity įraše tai tikrai.
Beje, jei jau kalbam konkrečiai apie ją, tai sistema pati nesukelia gripo epidemijų 😉 nesunku pastebeti, kad jos kartojasi veik kas met, ir taip pat tose šalyse, kurios turi taip vadinamą “gerą” ar ‘teisingą” sveikatos apsaugos sistemą.Todėl nemanau jog sistema kuonors dėta dėl to kad “prasidėjo neregėta epidemija”, arba dėl to kad aš ar kas kitas savaitę pakosėjo ir paslogavo. Čia jau kiekvienas asmuo turėtų imtis prevencinių priemonių savarankiškai, sako, pats nesisaugai, ir dievas nesaugo 🙂
Kitas dalykas, kaip ji (sistema) veikia SLOPINDAMA arba padėdama įveikti epidemiją. Čia, sutinku, ne kas 🙂

PinkCity
2009 11 18 | 20:29

just, prašau mano tinklaraštyje neprasivardžiuoti – visi mąstome tomis pačiomis smegenų dalimis, tokia jau anatomija žmogaus, o jei nuomonės skiriasi – tik įdomiau. Buvau pamiršusi, kad dar švietimo sistema yra tas dalykas, už kurią sutikčiau mokėti pinigus, na, ir už kelius, bet kiek žinau, benziną bakan pildamasi už juos susimoku. Bet kai susimąstau, kiek valstybės tarnautojų išlaikymas kainuoja, kiek mokesčių mokėtojų pinigų nueina įvairiems ginčytiniams objektams, kaip pvz. Valdovų rūmai ir pan., tai aš tikrai verčiau rinkčiausi sistemą be įmokų ir išmokų, nei dabartinę.
egle, aš kalbu apie laikinus laikotarpius pasiturinčių žmonių gyvenime, kai jie netenka pajamų, tarkim, nusprendę turėti kūdikį. Juk dėl kelerių metų atotrūkio nuo darbo nesikrausysi iš prabangaus namo ir nekeisi automobilio į kokį laužą, ir jei valstybei kas mėnesį mokėjai po kelis tūkstančius litų mokesčių kas mėnesį dešimt metų, negi ji negali Tau jų mokėt kelis metus, kol vaikelis paaugs ir Tu grįši vėl atgal valstybei mokesčių mokėt?
Ir kodėl anarchinė sistema atrodo kaip griovimas ir naikinimas? Priešingai, tai politinė teorija, siekianti SUKURTI visuomenę, kurios nariai bendradarbiautų tarpusavyje laisvanoriškumo ir lygiateisiškumo pagrindais, ir aš nesakau, kad jei valstybė paliktų man visus mano pinigus, aš nepadėčiau savo močiutei ar vaikui, o gal ir kaimyno vaikui, bet norėčiau, kad teisė spręsti būtų palikta man.
O vyriausybė skatina gripo epidemiją nenormaliai sumažinusi ligos pašalpas, dėl ko žmonės vaikšto į darbą sirgdami ir apkrėsdami kolegas.

Salomėja
2009 11 18 | 20:35

Epidemijos gal ir kyla kiekvienais metais, bet skirasi jų mąstai. Tiesiog jei būčiau dirbančioji ir susirgčiau – tikrai eičiau į darbą. Nes jei reiktų rinktis ar gal užkrėst vieną kitą kolegą ar visgi susimokėti nuomą – rinkčiausi stogą virš galvos. PinkCity įraše nekalbama apie sveikatos apsaugą, bet kalbama apie tai, kad žmonės tiki, kad sąžiningai dirbdami, siekdami uždirbti geriau, legaliau jie kuria savo ateitį ir bando užsitikrinti gerovę bėdai ištikus. O realiai gerovė tėra ta, kuri kojinėje saugoma. 🙂

PinkCity
2009 11 18 | 20:57

Mažumėlę užsiminiau apie sveikatos apsaugą sakydama, kad tikiuosi, jog “susirgus ji mane pagydys”. Iš esmės tai svarbiausia finansinė (nekalbant apie moralinę) nauda iš “baltos” algos ir buvo ligos išmoka, na, paskui bedarbio išmoka, nes nei apie motinystės pašalpas, nei apie senatvės pensiją dar negalvoju.

eglė
2009 11 18 | 21:04

Pinkcity – Anarchinė sistema galbūt ir pasiteisintų, jei visi žmonės būtų tokie kaip tu 🙂 deja taip nėra.
Dėl gripo, aš asmeniškai tikrai neičiau į darbą sirgdama. Dėl poros neapmokėtų dienų, dar niekas stogo virš galvos neprarado.
kalbant apie laikinus laikotarpius pasiturinčių šeimų gyvenime, na pasakysiu nepopuliariai, bet pagalvokim, kad nepasiturinčių šeimų gyvenime tie laikotarpiai kai gyvenama nuo atlyginimo iki atlyginimo tęsiasi metų metus, nors jie taip pat dirba sunkiai(sunkiau nei pasiturintys žmonės. ), taip pat gimdo vaikus, serga, ir turi tenkintis menkomis išmokomis.
Taip, aš suprantu, kad skaudu, kai metų metus moki tūkstančius ir paskui, kai prireikia valstybė neatsilygina. Bet juk ne visada taip buvo. Buvo laikai, kai valstybė galėjo sau leisti didinti tiek atlyginimus institucijų darbuotojams, tiek pensijas, tiek išmokas tėvams ir kt. Tačiau laikai pasikeitė. Valstybė neišgali ir bando daryti kas įmanoma. Piktinamės, bet pagalvokim, ar mes ką geresnio sugalvotumėm.

Salomėja
2009 11 18 | 21:30

“Dėl gripo, aš asmeniškai tikrai neičiau į darbą sirgdama. Dėl poros neapmokėtų dienų, dar niekas stogo virš galvos neprarado.” – tie kas gyvena pasiturinčiai tai tikrai ne. Tie kas dabar dirba dar beveik iš idėjos (kiek numažintos algos) – išgyvena asmeninę tragediją kai reikia biuletenį imt. Žinau, nes mačiau. Tiems žmonėms rūpi ką vaikas valgys, o ne lovoj gulėt.
Bet baigiu kištis. Ne mano stilius politikuot. Bet matyt užkrečiama.

just
2009 11 18 | 21:30

Apie vasltybės tarnyba kaip tik labai neblogas straipsnelis:
http://boostbrothers.blogspot.com/2009/11/juoda-balta-ir-valstybes-tarnyba.html

o ir šiaip kad Lietuva nėra visiškai žlunganti bananų respublika galima čia pasiskaityt:
http://www.traders.lt/forums.php?m=posts&p=63208#63208

MekDrop
2009 11 19 | 1:20

Aš už! Nustokim mokesčius išvis mokėti ir laukime greičiau valstybės bankroto arba valdžia kol pakeis įstatymus į mums labiau patinkančius!

Jei rimtai sutinku, kad tokia sistema kaip dabar veikia nėra visiškai teisinga, tačiau nemanau, kad tavo variantas ją keisti geras. Visų pirma mano požiūriu, čia ne sistemos keitimas, o melavimas pačiai sau, kad tu, kažką darai, kas iš tiesų gerai. Manau, nori pati, kad su tavimi elgtųsi kiti sąžiningai ir gražiai, tačiau tokiu variantu kaip tavo sukuri priežasčių krūvą tave irgi apgaudinėti ir nusukinėti nuo tavęs pinigus.

SV
2009 11 19 | 9:19

Yra tokia samprata “startinė lygybė”, kuri reiškia, kad žmogui valstybės turi būti garantuojamas bent jau minimumas už kurį įmanoma pragyventi – visi žinom vieną tiesą, kad lietuvoje už 600 litų “į rankas” tik labai lakios fantazijos žmogus gali išgyventi, turiu omeny labai labai labai lakios. Tai va…mūsų problema yra ta, kad šios startinės lygybės nėra, jei ją turėtume tie kuriem užtenka minimumo galėtų sau ramiai gyventi, o tiems kuriems ne, ir toliau plėšytis dėl brangių mašinų.

Man tiesa labai patiko tavo mintis dėl to, kad studijuodamas daug dirbi dėl geresnio gyvenimo ir nuoširdžiai manai, kad būsi saugus. Pataikei kaip pirštu į akį. Išėjęs iš universiteto studentas patenka į “startinę nelygybę” ….

Kamanė
2009 11 19 | 10:36

Sutinku dėl lygybės: kodėl žmogus dirbantis ir uždirbantis daugiau gauna iš valstybės tiek pat, kiek žmogus uždirbantis minimalius pinigus? Nes logikos tai nėra, aš duodu daugiau, o man atgal niekas nieko neduoda. Nu pikta, ne mažiau.

Tadas
2009 11 19 | 15:26

Jei išsilavinę ir sumanūs žmonės toleruos juodas algas (sukčiavimą), tuomet tamsi ateitis laukia. Mūsų gerovė priklauso nuo aplinkinių gerovės, todėl prieš taip reikalingą ‘brangų kurą’ turėtume pasirūpinti, kad kaimynas turėtų bent kažkokio ‘kuro’. Piktintis galėtume tik tuo, kad nesugebame sukurti visuomenes, kurioje pats kaimynas galėtų ir norėtų dirbti.

just
2009 11 19 | 23:07

Kaip nesmagu pamatyt taip pat pasirašantį žmogų, kurio mintims nepritari… :S
(ne į temą)

PinkCity: Tokia mano rožinė anarchija » Blogorama.lt
2009 11 20 | 21:41

[…] dėl nemokančių taupyti neskaudėtų, nes patys kalti. Tokia būtų mano rožinė anarchija.   https://www.pinkcity.lt 2009 11 […]

evaldas
2009 11 21 | 5:34

labai patiko, beje mano rekcija irgi panaši vakar gavau pirma bedarbio išmoka, pirma per daug metų – dirbau beveik trisdešimt metų, na buvau per ta laika gal metus be darbo, gal pusantru? dabar išėjau savo noru, salygos netiko, bo reikalavimai kyla, atlyginimas ne – nesu prates vergauti. Suskaičiavau – pajamos mažėja 60 procentu, bet išgyventi pakaks… Galvojau užsidirbau. Dabar bubilius sako, kad per mažai susiverziau dirza – ir nori nuo to vargano mano tukstantelio dar 40 procentu nurezt…
Na aš vistiek isgyvensiu, bo biski esu pasitaupes, pakankamai uzdirbdavau, bet tie kas nespejo pasitauput, nes per jauni, gyvena brangiam mieste, kur butai visada buvo brangus, uzdirbdavo mažiau nei aš, išlaiko vaikus kaip jie gyvens? Sodros sistema neleidzia taupyti, nes paima beveik trečdalį atlyginimo ir išmoka valstybės skolas…
Dabar taip gavosi kad kol dirbau tai valstybė ėmė pinigėlius ir melavo, kad esant reikalui gausiu. Kai atėjo tas “reikalas” pasakė, kad persigalvojo. Velniop tokia sistemą, nes man ji nieko negarantuoja. Pensija? Jei išliks dabartinės tendencijos tai man pensijinis amžius bus 90 metų… Tiesa mano anarchija ne rožinė, o juodai raudona. Tokia jau daugiau nei du dešimtmečius. Ir aš galvoju, kad iš Bubiliaus reikia išmušt, tai ką valstybė buvo prisižadėjus. Jei reikės, išmušt su Bubiliaus dantimis.

wwwnėra
2017 01 10 | 20:50

Šiaip geri straipsniai, reikia užsiprenumeruoti. Pliusas autoriui

Palikti atsakymą