Žieminis rankų kremas

2012-10-12

Kai pradėjau gaminti kosmetiką, kai kurių produktų (lūpų balzamų, veido, kūno, rankų kremų, plaukių kaukių) visiškai ir nebeperku. Nesidalinu kaskart receptais, nes kas mėgsta sau susimakaluoti aliejų su vandeniu, lengvai gali rasti idėjų, kaip apskaičiuoti proporcijas, norint išgauti reikiamos tekstūros, kvapo, tirštumo ir pageidaujamų savybių kremą. Va prieš kelias dienas paskambino sesuo ir paprašė artėjant šaltajam metų laikui sumakaluoti „tą rankų kremą, kur pernai“ dariau. Sakau kad nelabai atsimenu, ką ten buvau sumaišiusi. Tuomet ji metė neatremiamą kozirį: „Tai buvo geriausias rankų kremas, kokį kada esu turėjusi!“. Šitokio įvertinimo paskatinta pabandžiau prisiminti, ėmiau kuistis senuose užrašuose ir atkasiau receptuką kremo, kuris jaukiai kvepia kakava, puikiai maitina odą ir suteikia rankoms neapsakomo švelnumo. Kad pati nepamirščiau kitą kartą, užsirašau čia. Gal ir dar kam pravers.

50 g kremo reikia:
7 g kakavos sviesto (visuomet naudoju tą rudąjį);
7 g sviestmedžio sviesto;
7 g kokosų aliejaus;
6,5 g sezamų aliejaus;
2,5 g bičių vaško;
2,5 g emulsinio vaško (Nr.2 iš Aroma Zone);
17,5 g distiliuoto vandens.
Po kelis lašus konservanto, vitamino E, kvapų (labiau tiktų šokolado aromatas, bet tokio po ranka neturėjau, tai įlašinau kvapiojo kavos ekstrakto).

Žieminis rankų kremas

Kaip visuomet, naudojam technologiją indas inde, viename inde pašildom sviestus, aliejus ir vaškus, kitame – vandenį, paskui juos gražiai sujungiam išmaišydami kartu, pravėsus sulašinam konservantą, vitaminą ir kvapus, supilam į dailų induką ir džiaugiamės apsaugotom nuo šalčio rankom! Gaminausi dvigubą porciją – vieną sesei dovanų, kitą sau. Nes tikrai labai geras kremas.

8 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams