• Renginiai


  Rašymo terapija

  Lapkričio jaukumo iššūkis

  Mamos-dukros ryšys

 • Socializuokimės smarkiau


  PinkCity@FaceBook

  Instagram

  PinkCity@Youtube

  Laimės psichologija

 • Vaivorykštinė birželio 26-oji

  2015-06-27

  Birželio 26-oji įeis į istoriją kaip dar viena laisvės būti žmogumi diena. Ir teisę švęsti turi ne tik homoseksualai, kurie nuo šios dienos gali tuoktis visose Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet ir tie, kurie jaučiasi atsakingi už tai, kad pasaulis taptų truputį geresne vieta gyventi. Kai gerai tik man, o aplinkiniai nelaimingi, ir tas mano gerumas tampa kažkokiu nepilnaverčiu. Kai aš galiu oficialiai prisiekti amžiną meilę pasirinktam asmeniui, o kitas – ne, nes kažkokie kostiumuoti dėdės valdžioje mano turintys teisę nuspręsti, kokios lyties asmenį galima įsimylėti, o kokios – ne, man nesmagu.

  Vaivorykštė

  Man gėjų ir lesbiečių kova už savo teises visuomet primena istorines juodaodžių ir moterų lygiateisiškumo batalijas. Ką, būdami kitokios odos spalvos nei mes, jie gali laisvai gyventi, studijuoti universitetuose ir važinėtis viešuoju transportu? Ką, neturėdamos varpos jos nori rinkti valdžios atstovus ar net pačios būti renkamos? Dabar šie dalykai atrodo natūralūs ir savaime suprantami, o kadaise kėlė nuostabą ir buvo itin novatoriški. Kadanors lygiai taip pat juokingai atrodys tai, kad šiandieninėje Lietuvoje vyrai negalėjo tuoktis su vyrais, o moterys – su moterimis. Amerikoje toks idiotiškas draudimas jau yra vakarykštis reikalas.

  Būdama psichologe bandau suvokti, kodėl kai kuriems heteroseksualiems žmonėms taip sunku pripažinti homoseksualų teises. Koks jiems skirtumas? Juk suteikdamas kitam teisę iš savęs jos neatimi (vėl taip idiotiškai karališkai išdidžiai skamba tas suteikdamas). Tikriausiai tame ir glūdi priežastys – jausdamiesi turintys daugiau teisių jie mano esantys viršesni, didingesni, teisesni. Kaip kadaise baltaodžiai prieš juodaodžius, vyrai prieš moteris. Nes kai turi vienodas teises, gali varžytis tik asmenybės savybėmis, talentais, gebėjimais ar dar kažkuo, kam reikia pastangų, o čia užtektų gimti heteroseksualiu baltaodžiu vyru – ir jau savaime esi geresnis už kitus pasaulio gyventojus.

  Esu už pasaulį su vaivorykšte. Esu už tai, kad kuo daugiau žmonių būtų laimingi. Tegyvuoja Amerika :)

  1 komentaras

  Pasisakyti

  RSS šaltinis šio įrašo komentarams